Tím P15 po prvýkrát oficiálne prijal novozvolený primátor Popradu

Tím Národného stretnutia mládeže P15 dnes po prvýkrát oficiálne prijal novozvolený primátor mesta Poprad Jozef Švagerko. Zástupcovia Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorí akciu v meste organizujú s tímom dobrovoľníkov na prelome júla a augusta, predstavil na pracovnom stretnutí hlavné body vzájomnej spolupráce. Rokovanie, na ktorom sa zúčastnil aj spišský biskup Mons. Štefan Sečka a popradský dekan Anton Oparty, nadväzuje na prijatie memoranda o spolupráci, ktoré vlani v októbri podpísali žilinský biskup Mons. Tomáš Galis s bývalým primátorom Popradu Antonom Dankom. Predchádzali mu pracovné raňajky s lokálnymi médiami, rokovanie so zástupkyňou Mládežníckeho parlamentu a ďalšie stretnutia so zástupcami rozličných inštitúcii v meste. 

"Teší nás, že novozvolený primátor nadviazal na doterajšiu výbornú spoluprácu s bývalým vedením mesta Poprad," hovorí Ondrej Chrvala, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS. "Predstavili sme naše potreby, ktoré vyplývajú z organizácie P15. Nadväzujú na vlaňajšie Memorandum o spolupráci na prípravách Národného stretnutia mládeže P15 medzi mestom Poprad a Radou pre mládež a univerzity KBS. Ide napríklad o zabezpečenie pomoci pri propagácii akcie, komunikovaní s rôznymi partnermi, ako sú školy, ubytovne, zariadenia v správe mesta a ďalšie inštitúcie. Dôležitá je logistika podujatia, ktorú budeme zabezpečovať v spolupráci s viacerými organizáciami priamo v meste," dodáva hlavný zodpovedný za prípravu P15 Ondrej Chvala.

Obe strany prejavili záujem pokračovať v doterajšej spolupráci. Dohodli i konkrétne kroky, ktoré sú v ich možnostiach. Tím novozvoleného primátora pozval k účasti na P15. Z vyše hodinovej diskusie zároveň vyplynuli viaceré povinnosti pre obe strany. Tím P15 sa napríklad zaviazal, že v najbližších dňoch pripraví a odošle oficiálnu žiadosť, v ktorej presne definuje potreby, ktoré od mesta žiada. Ide napríklad o možnosť prenájmu pódií, priestorov, námestia či škôl. Mesto bude akciu podľa svojich možností aktívne propagovať. Partneri vzájomne potvrdili plán požehnať a odhaliť pamätnú tabuľu s podobizňou svätého Jána Pavla II. pri príležitosti 20. výročia jeho návštevy v Poprade.

Národné stretnutie mládeže v podobných rozmeroch sa koná po druhý raz. Prvé podobné stretnutie tohto typu sa konalo v roku 2013 v Ružomberku. Zámer pripraviť ďalšiu akciu schválili vlani v marci biskupi Slovenska. Oficiálna príprava začala v septembri v Šaštíne. Prvou tohtoročnou aktivitou bolo januárové spustenie registrácie a februárové spustenie verejnej zbierky na podporu P15. Aktuálne je prihlásených okolo tisíc účastníkov. Dnešné rokovanie s primátorom odštartovalo sériu viacerých ďalších rokovaní s mestom, partnermi, sponzormi a účinkujúcimi P15. Zúčastnili sa na nej aj ďalší traja členovia centrálneho tímu P15 (zodpovedný za vzťahy s mestom, manažment akcie a vzťahy s mestom) a Marek Budzák, poverený koordinátor za mesto Poprad.

Komunikačný tím P15

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo