Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
18. február 2015

Vyhlásenie KDH k vládnej stratégii ľudských práv

KDH dlhodobo upozorňuje na vážne nedostatky návrhu Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike, o ktorom bude v stredu 18. februára 2015 rokovať vláda SR. Vládny dokument nie je v súlade s ustanoveniami slovenského ústavného poriadku a univerzálnych ľudských práv, ak...

KDH dlhodobo upozorňuje na vážne nedostatky návrhu Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v Slovenskej republike, o ktorom bude v stredu 18. februára 2015 rokovať vláda SR. Vládny dokument nie je v súlade s ustanoveniami slovenského ústavného poriadku a univerzálnych ľudských práv, ako ich garantuje Ústava SR a  Listina základných ľudských práv a slobôd.

Vláda taktiež nereflektuje  ani hlasy takmer milióna občanov, ktorí 7. februára prišli k referendu o ochrane rodiny a z nich viac ako 90 % kladne odpovedalo na všetky referendové otázky. KDH pripomína, že prijatie dokumentu inšpirovaného rodovou ideológiou má okrem politickej a odbornej stránky aj spoločenský rozmer. Ak vláda navrhovanú Stratégiu bez zmeny prijme, rozdelenie a polarizácia slovenskej spoločnosti bude pokračovať. Zodpovednosť za to je plne na členoch  vlády, ktorí prijatie tohto dokumentu podporujú.

KDH preto vyzýva premiéra a členov vlády, aby si okrem politickej zodpovednosti uvedomili aj svoju ľudskú a osobnú zodpovednosť. Zodpovednosť  za vytvorenie a inštitucionalizovanie systému, ktorý vo viacerých aspektoch podporuje skôr ideologické chápanie ľudských práv,  ktoré je v rozpore s Ústavou SR a ktoré bude polarizovať slovenskú spoločnosť.

KDH zdôrazňuje, že v prípade získania silného mandátu od voličov v nasledujúcich parlamentných voľbách na účasť vo vláde,  presadí zrušenie respektíve zásadné prepracovanie tohto dokumentu, ako to vyhlásil predseda hnutia Ján Figeľ na sneme hnutia v Poprade v októbri 2014.

KDH je presvedčené, že moderná a efektívna stratégia v oblasti ľudských práv, má mať charakter univerzality ľudských práv, slobody so zodpovednosťou a má vznikať v konštruktívnom a vyváženom ovzduší odbornej spolupráce. KDH je spolu s expertami   Z rôznych oblastí pripravené ponúknuť zodpovednú alternatívu ľudskoprávnej stratégie voči ideologicky inšpirovanému  dokumentu vlády SMERu.

Ján Figeľ, predseda KDH, Podpredseda NR SR

Inzercia

Odporúčame

Bez vzdelania sú bezbranné

Bez vzdelania sú bezbranné

Občianske združenie SAVIO vyhlasuje už 10. jubilejný ročník verejnej zbierky Tehlička. tehlicka_300x300.jpg Cieľom je vyzbierať finančné prostriedky na kúpu kníh, školských lavíc a obnovu tried a pomôcť tak deťom v Stredoafrickej republike vrátiť sa po vojensko-polit...

Vytvorme konzervatívny denník

Vytvorme konzervatívny denník

Medzi významnými slovenskými denníkmi, týždenníkmi či televíziami nie je ani jedno médium, ktoré by reprezentovalo konzervatívny pohľad na svet. Naopak, ukázalo sa, že proti takémuto videniu sveta bojujú. V slovenskej verejnej debate tak chýba dôležitý hlas. kolaz-kd2.jpg ...