SME: Kočner z väzby rozpredáva byty

SME: Kočner z väzby rozpredáva byty

Marián Kočner v apríli 2018. FOTO TASR - Jakub Kotian

Dva byty kúpili deti daňovej úradníčky, píše denník SME.

Trestne stíhaný podnikateľ Marian Kočner z väzby vymenil konateľa vo svojej firme, ktorá vzápätí začala rozpredávať majetok – byty a garážové státia v lukratívnej časti hlavného mesta. Píše o tom denník SME. 

Nie všetok majetok má Kočner zablokovaný. 

Kočnerova spoločnosť Správa a inkaso pohľadávok koncom februára predala podľa zistení denníka SME tri byty v bratislavskom Starom Meste. Cena jedného sa pohybuje okolo 300-tisíc eur. Obvinený podnikateľ predal aj niekoľko garážových státí, ktoré môžu mať hodnotu desiatok tisíc eur.

Transakciu podľa denníka SME pripravoval mesiace. Firma časť peňazí pravdepodobne vyplatí Kočnerovej mladšej dcére, lebo pred predajmi získala záložné právo na byty.

Po jednom byte od Kočnerovej firmy kúpili syn a dcéra dlhoročnej daňovej úradníčky, ale doteraz získané informácie ukazujú, že to nesúvisí s Kočnerovými daňovými kauzami.

Ako pripomína SME, Kočner pri prevodoch neporušuje zákon, väčšinu jeho majetku síce ešte vlani zablokovala prokuratúra, ale práve obchodný podiel vo firme Správa a inkaso pohľadávok nie.

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo