Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. marec 2019, 20:51

SME: Kočner z väzby rozpredáva byty

SME: Kočner z väzby rozpredáva byty

Marián Kočner v apríli 2018. FOTO TASR - Jakub Kotian

Dva byty kúpili deti daňovej úradníčky, píše denník SME.

Trestne stíhaný podnikateľ Marian Kočner z väzby vymenil konateľa vo svojej firme, ktorá vzápätí začala rozpredávať majetok – byty a garážové státia v lukratívnej časti hlavného mesta. Píše o tom denník SME. 

Nie všetok majetok má Kočner zablokovaný. 

Kočnerova spoločnosť Správa a inkaso pohľadávok koncom februára predala podľa zistení denníka SME tri byty v bratislavskom Starom Meste. Cena jedného sa pohybuje okolo 300-tisíc eur. Obvinený podnikateľ predal aj niekoľko garážových státí, ktoré môžu mať hodnotu desiatok tisíc eur.

Transakciu podľa denníka SME pripravoval mesiace. Firma časť peňazí pravdepodobne vyplatí Kočnerovej mladšej dcére, lebo pred predajmi získala záložné právo na byty.

Po jednom byte od Kočnerovej firmy kúpili syn a dcéra dlhoročnej daňovej úradníčky, ale doteraz získané informácie ukazujú, že to nesúvisí s Kočnerovými daňovými kauzami.

Ako pripomína SME, Kočner pri prevodoch neporušuje zákon, väčšinu jeho majetku síce ešte vlani zablokovala prokuratúra, ale práve obchodný podiel vo firme Správa a inkaso pohľadávok nie.

 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Počas púte v Mekke budú povinné rúška a zakázané zhromaždenia. Ľudia nebudú mať dovolené dotýkať sa káby, ústrednej svätyne moslimov a cieľa účastníkov púte do Mekky. (TASR)

pred 3 hodinami

Americký profesor Stephen Hsu prišiel o svoju funkciu univerzitného viceprezidenta pre výskum a inovácie, lebo v minulosti schválil financovanie štúdie, ktorá následne preukázala, že strety americkej polície s černochmi nekončia smrťou výrazne častejšie, než jej strety s príslušníkmi iných etnických skupín. Píše české ECHO24.

pred 4 hodinami

Výberové konanie na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby sa bude musieť zopakovať. V pondelok to na tlačovom brífingu oznámil minister zdravotníctva Marek Krajčí. Zároveň bude podľa neho nutné zmeniť legislatívu tak, aby nebola v rozpore s európskou. (TASR)

pred 4 hodinami

Minister hospodárstva Richard Sulík navrhne vláde vymenovať za predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Andreja Jurisa, dlhoročného odborníka v energetike. Nomináciu šéf rezortu hospodárstva predloží v stredu na zasadnutí vlády. (TASR)

pred 4 hodinami

Proti muničnému skladu v Trenčíne-Kubrej vznikla petícia, ktorá žiada jeho odstránenie. Podľa iniciátorov petície sklad obmedzuje výstavbu v meste a môže ohrozovať bezpečnosť miestnych obyvateľov. Žiadajú Ministerstvo obrany, aby začalo proces odstránenia stavby, a ministra obrany Jaroslava Naďa, aby tento proces inicioval. Rezort odkázal, že odstránenie neprichádza do úvahy. (TASR)