V edícii Viera do vrecka vyšlo už 50 titulov

Čo znamená viera, ako si poradiť pri výchove detí, meditovať, pripraviť sa na spoveď či nenechať sa ovládať médiami. To je len zlomok z tém, ktoré doteraz prinieslo vydavateľstvo Don Bosco prostredníctvom edície Viera do vrecka.

Saleziánskemu vydavateľstvu sa podarilo nájsť zaujímavú a príťažlivú formu, ako jednoducho odpovedať na najčastejšie otázky, ktoré si kladie mnoho kresťanov. Edícia začala vychádzať v roku 2011, keď sa vo vydavateľstve končil projekt Sväté písmo pre každého, doteraz vyšlo už 50 titulov.

„Inšpirovali sme sa donom Boscom, ktorý vo svojej dobe šíril Katolícke listy, v ktorých vysvetľoval základné pravdy viery a postoje kresťana. Povedali sme si, že by sme mohli niečo také priniesť aj čitateľom na Slovensku,“ hovorí riaditeľ vydavateľstva Don Bosco Ján Miško. Dodal, že spočiatku uvažovali nad preberaním obsahov zo zahraničnej literatúry, ale nakoniec dali priestor autorom zo Slovenska, ktorí dokázali dané témy spracovať kvalitne a pútavo.

„Tento rok by sme sa chceli viac zamerať na prehĺbenie základných tém, ktorými kresťan žije, ako sú sviatosť zmierenia, pôst, nedeľa ako deň Pána, Duch Svätý a jeho dary či tri božské osoby. Ale, samozrejme, priestor dostanú aj stále horúce témy ako homeopatia či ezoterika,“ prezrádza Ján Miško.

To, že edícia mnohým ľuďom prináša potrebné informácie pri ich rozhodovaní, dokazuje, že najväčší záujem čitatelia doteraz prejavili o tému Kresťan a voľby, z ktorej v priebehu dvoch mesiacov vydavateľstvo Don Bosco predalo viac ako 25-tisíc kusov. „Ak by som však mal nejakú knižku vyzdvihnúť, tak otvorenosťou, ale zároveň aj citom pre situáciu, ma prekvapila najprv knižka Prepáčte, ja som len katolík  a o rok nato aj už spomínaná Kresťan a voľby, v ktorej sme sa spolu s autorom snažili pomôcť kresťanom vyberať z hodnôt v politike, nie konkrétnych strán,“ hovorí Ján Miško. Ďalšími titulmi, ktoré si vyžadovali dotlač, boli Prečo práve Cyril a Metod?Pane, nauč nás modliť sa a Boh prichádza už v Advente

-lm-

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo