Štát vybuduje Národné cyklistické centrum za 29 miliónov eur

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Štát vybuduje Národné cyklistické centrum za 29 miliónov eur

Slovenskí cyklisti na MS 2018. FOTO TASR - Martin Baumann

V okolí areálu sa predpokladá vybudovanie cyklotrás.

Na výstavbu Národného cyklistického centra dá štát 29 miliónov eur. Uvoľnenie peňazí pre Slovenský zväz cyklistiky v stredu odsúhlasila vláda. Čerpanie dotácie je naplánované na obdobie piatich rokov 2019 až 2023.

"Hlavným cieľom projektu je vybudovanie multicyklistického komplexu umožňujúceho celosezónne prevádzkovanie všetkých odvetví cyklistiky," približuje ministerstvo financií v návrhu.

Národné centrum má slúžiť na plnohodnotnú tréningovú činnosť a zároveň bude priestorom na organizovanie podujatí s domácim aj s najvyšším medzinárodným rozmerom.

"Bude slúžiť rovnako na rozvoj profesionálnej cyklistiky na vrcholovej úrovni, podporu rozvíjania mladých talentov, ako aj na využitie aktívneho trávenia voľného času širokej verejnosti od detských kategórií až po seniorské kategórie. Jeho využiteľnosť je široká aj pre iné zväzy a športy, pretože cyklistika patrí k základnej všeobecnej príprave všetkých športov," ozrejmuje sa v materiáli.

Na športové objekty a priestory spĺňajúce medzinárodné predpisy má nadväzovať aj servisné, regeneračné a ubytovaco-stravovacie centrum. V okolí areálu sa predpokladá vybudovanie cyklotrás, aby bol priestor dostupný zo širokého okolia práve využitím cyklodopravy.

Výstavba projektu NCC bude financovaná prostredníctvom účelovej dotácie. "V prípade, ak si realizácia výstavby projektu vyžiada zvýšené náklady, tieto budú hradené Slovenským zväzom cyklistiky a bankovým úverom," konštatuje sa v návrhu.

Financovanie prevádzky projektu bude kryté prevádzkovými príjmami projektu NCC a prípadné prevádzkové straty budú hradené zo zdrojov Slovenského zväzu cyklistiky.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo