Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. február 2015

Politológ Baránek: Adopcie homosexuálnymi pármi porušujú právo dieťaťa na matku a otca

Ak má dieťa právo na matku a otca, nemôže mať homosexuálny pár právo na adopciu detí. Jedno vylučuje druhé, tvrdí politický analytik Ján Baránek. baranek-lux.jpg Politický analytik Ján Baránek, ktorý sa už piaty rok po sebe stal najcitovanejším analytikom v médiách, o...

Politológ Baránek: Adopcie homosexuálnymi pármi porušujú právo dieťaťa na matku a otca

Ak má dieťa právo na matku a otca, nemôže mať homosexuálny pár právo na adopciu detí. Jedno vylučuje druhé, tvrdí politický analytik Ján Baránek.

Politický analytik Ján Baránek, ktorý sa už piaty rok po sebe stal najcitovanejším analytikom v médiách, odmieta adopcie detí homosexuálnymi pármi. Dôvodom je právo dieťaťa na matku a otca. „Nie som natoľko tolerantný, aby som dieťaťu uprel právo na matku a otca. Takú toleranciu nikdy nemôžem prejaviť,“ povedal Baránek v pondelkovej diskusnej relácii TV LUX V Samárii pri studni. „Aj ten najväčší zástanca práv na adopciu pre homosexuálov musel mať matku a otca,“ dodal politický analytik.

V relácii, ktorá sa venovala zhodnoteniu referenda o ochrane rodiny, diskutovala aj Anna Verešová z Aliancie za rodinu, Jozef Majchrák z týždenníka .týždeň a výkonný sekretár KBS Anton Ziolkovský

„Referendom sme dokázali osloviť tých katolíkov, ktorí bohoslužby navštevujú pravidelne. Nepodarilo sa osloviť tzv. kultúrnych katolíkov, ktorí sú síce na našej strane, ale bohoslužby nenavštevujú pravidelne,“ povedal Ziolkovský. „Prorodinné témy, resp. téma naplnenia požiadaviek homosexuálne orientovaných ľudí nie je trendy,“ pripustila aj Verešová.

K téme
Hovorkyňa Aliancie za rodinu: Voľby sa blížia, téma rodiny zostane na stole

Inzercia

Zdieľať

V Katolíckej cirkvi bude podľa Ziolkovského prebiehať vnútorná diskusia o výsledku referenda. „Toto referendum nám nastavilo zrkadlo. Čo sme v ňom uvideli, to ešte budeme analyzovať,“ dodal Ziolkovský.

Podľa novinára Majchráka bola kampaň Aliancie za rodinu pozitívna. „Bola to klasická predreferendová kampaň so všetkým, čo k tomu patrí, na ktorú netreba mať vysoké estetické nároky,“ povedal Majchrák, podľa ktorého sa počas kampane spoločenské elity chytili do pasce. „Na jednej strane obhajovali občiansky aktivizmus ako hodnotu, ale keď predmetom občianskeho aktivizmu sa stali otázky, s ktorými nesúhlasili, tak ho spochybňovali,“ dodal Majchrák.

-ig-

Ilustračné foto: tvlux.sk

Odporúčame

Referendum je neplatné. Prišiel necelý milión voličov

Referendum je neplatné. Prišiel necelý milión voličov

Referendum o ochrane rodiny je neplatné. Zúčastnilo sa ho len viac ako 21,4 percenta voličov. Väčšina z nich hlasovala 3-krát áno. Prajeme vám dobrú noc. Téme referenda sa budeme venovať aj v najbližších dňoch. 01:30 Referendum o ochrane rodiny je neplatné. Spočítaných je takmer sto percent hlasov. ...

Referendum zmobilizovalo tisícky dobrovoľníkov

Referendum zmobilizovalo tisícky dobrovoľníkov

Do kampane pred sobotným referendom o ochrane rodiny sa zapojili tisícky ľudí. Len Aliancii za rodinu pomáha približne 10 000 dobrovoľníkov. img_5613.jpg Ďalšie tisícky aktivistov bojujú za úspešné referendum samostatne. Organizujú modlitbové reťaze, deviatniky, ador...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.