Štartuje verejná zbierka na podporu Národného stretnutia mládeže P15

Na Slovensku sa začína verejná zbierka na podporu Národného stretnutia mládeže P15, ktoré sa uskutoční na prelome júla a augusta v Poprade. Spustili ju nezisková organizácia Kanet v spolupráci s Radou pre mládež a univerzity KBS. Oficiálne ju schválilo Ministerstvo vnútra SR. Má názov P15 - pomáhame mladým a potrvá do 10. augusta. Nadväzuje na doterajšiu polročnú on-line kampaň na webstránke a sociálnych sieťach P15, ktorej cieľom je pozvať čo najviac mladých ľudí pod Tatry, ako aj duchovnú prípravu Čistý rok. Na príprave akcie, na ktorej sa očakávajú tisícky mladých ľudí, sa podieľa organizačný tím spolu s dobrovoľníkmi, ktorí pracujú bez nároku na odmenu.

Verejná zbierka bude prebiehať viacerými spôsobmi. Prvým z nich, ktorý spustia organizátori v najbližších dňoch, je predaj originálnych magnetiek, odznakov a kartičiek s patrónmi P15. Spolu ich bude takmer 40 000 ks. Predaj sa začne v Diecéznom centre mládeže Trnavskej arcidiecézy v Bojničkách pri Hlohovci, kde organizuje budúci týždeň svoje zasadnutie Rada pre mládež a univerzity KBS. Ich kúpou môže ktokoľvek podporiť zámer organizovať Národné stretnutie mládeže P15. Záujemcom budú k dispozícii v centrách pre mládež a počas rôznych mládežníckych podujatí na celom Slovensku. Nebudú chýbať tisícky plagátov a letákov, ktoré informujú o verejnej zbierke.

Ide o druhú podobnú verejnú zbierku. V roku 2013 sa uskutočnila verejná zbierka na podporu Národného stretnutia mládeže R13 v Ružomberku. Čistý výnos zbierky, ktorá trvala od 15. januára 2013 do 28. júla 2013, bol vo výške 7 853,85 eur. Cieľom zbierky bolo získať peniaze na prípravné, realizačné a hodnotiace aktivity R13. Rovnaké zámery má i tohtoročná zbierka. P15 bude tiež možné podporiť aj ľubovoľným príspevkom na osobitný účet: SK2702000000003433353358/0200. Od 5. mája bude možné podporiť P15 Darcovskou SMS, uvádza stránka www.narodnestretnutiemladeze.sk (časť - Pomôžme P15), kde sú zverejnené ďalšie možnosti podpory. Ide o propagačné aktivity.

Spustenie verejnej zbierky nadväzuje na doterajšiu kampaň medzi mladými. Tisícky ľudí dostali osobné pozvanie na Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade na festivale Lumen v Trnave, na celoslovenskej akcii 7BOLESTNÁ v Šaštíne i púti kríža Svetových dní mládeže a ikony Panny Márie na celom Slovensku. Predstavuje ďalšiu z noviniek prípravy. Tím, ktorý pripravuje P15, v januári spustil registráciu pre účastníkov i dobrovoľníkov. Doteraz ju využilo okolo dvesto účastníkov. Stretnutie mládeže sa v podobných rozmeroch koná po druhýkrát. Poprad ju privíta po prvýkrát v histórii mesta. Prvé stretnutie tohto typu sa konalo v roku 2013 v Ružomberku.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo