Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
18. marec 2019

Nesťažujte sa! Poďte kandidovať!

Toto odporúčanie opakujem každému kresťanovi, ktorý po akýchkoľvek voľbách bedáka, ako zle sme my kresťania dopadli, že nemáme svojich predstaviteľov v parlamente. A keď máme, tak že nie sú to tí, ktorých by sme tam chceli mať.
Nesťažujte sa! Poďte kandidovať!

Nesťažujte sa! Poďte kandidovať!

Toto odporúčanie  opakujem každému kresťanovi, ktorý po akýchkoľvek voľbách bedáka, ako zle sme my kresťania dopadli, že nemáme svojich predstaviteľov v parlamente. A keď máme, tak že nie sú to tí, ktorých by sme tam chceli mať. A keď sú to tí, ktorých sme chceli, tak že ich tam nie je dosť. A keď ich tam je dosť, tak že aj tak to nie je väčšina. A keď to je väčšina, tak aj tak sa nesústreďujú na to, čo by mali. Že by tam mali byť iní, lebo títo nie sú dosť dobrí, ...

Dookola, stále dookola.

Dnes naozaj nemôžu kresťania povedať, že nemajú na výber. V priebehu roka vznikla strana KDŽP – Kresťanská demokracia – Život a Prosperita. Dobrovoľníci vyzbierali podpisy a strana začala žiť svojim životom. Jasnými deklaráciami sa profiluje ako národná a kresťanská.

V januári tohto roku ohlásili kúpu/vznik ďalšej strany ľudia okolo Anny Záborskej. Profilujú sa smerom k Europarlamentu, kde chcú pokračovať v rozbehnutej práci.

A je tu bývalá parlamentná strana, ktorá sa chce opäť uchádzať o hlasy voličov.

Máme po prvom kole prezidentských volieb. Vášne rôznych táborov kresťanov neutíchajú. Kritiky je neúrekom. Každý vie presne, kde sa stala chyba! Hádzanie viny jeden na druhého. V každej strane vidíme len tých zlých. Viníme vodcov, viníme ich kandidátov...

To asi nie je kresťanské.

Rôznorodosť, nie trieštenie!

Slová o spájaní, teraz nie sú na mieste. Máme 1 stranu, ktorá sa deklaruje ako národno-kresťanská a 2 strany, ktoré sa deklarujú ako kresťanské. Tento stav trvá menej ako 2 mesiace. Reči o spájaní sa  sú teda nateraz zbytočné, pretože máme jedinečnú príležitosť osloviť voličov z rôzneho spektra. Toto je rôznorodosť, z ktorej by si kresťan mal vedieť vybrať. Názory sú rôzne - viera nás spája. Veď Pán Boh stvoril veškých ľudí jedinečných. Prečo sa tak veľmi rozčuľujeme nad tým, že blížny má iný názor? 

Inzercia

Teraz si vyberte!

Pozrite si program, pozrite si predstaviteľov strany! Pozrite si, čo chcú presadiť. Pri niektorých máte stopu v histórii. Niektorí sú politickí nováčikovia. Tak to má byť. Máte spektrum strán, máte množstvo nových tvári.

Je to málo? Nenašli ste tam to svoje? Pravé – orechové?

U nás v KDŽP máme dvere otvorené. Máme jasne definovaný program (pozri tu:), ktorý  chceme presadiť. Ak sa s nim stotožňujete – pridajte sa! Ak chcete chrániť život od počatia po prirodzenú smrť, pridajte sa. Ak deklarujte, že vstúpite do vlády len s tým, kto zlepší ochranu života - pridajte sa!

Je naozaj všetkým dňom koniec?

To naozaj ide koniec sveta? To naozaj kopeme zákopy tak hlboko, že ich už nebudeme vedieť spojiť? Už si k sebe cestu nikdy nenájdeme? Musíme sa bombardovať vo virtualnom priestore? Verím, že v tom sa mýlim. Že nie je všetkým dňom koniec. Že tento stav vyprofiluje nových lídrov kresťanskej politiky, ktorý budú vedieť spolu komunikovať. 

A čo budúcnosť?  

Tej sa nebojme – Pán Boh tam už je!

- manžel, otec, syn, katolík, bežec, slabý golfista, ešte slabší skipper - vyštudovaný ekonóm s praxou v manažmente, marketingu a obchode. - a celý život sa snažím dopracovať k svätosti - postačuje tá, ktorá mi otvorí bránu neba :-)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.