Dekan právnickej fakulty Harabinovi: Nevťahujte nás do boja o moc!

Dekan právnickej fakulty Harabinovi: Nevťahujte nás do boja o moc!

FOTO TASR – František Iván

Fakulta v stanovisku vysvetľuje, na základe akého postupu získal Maroš Šefčovič titul JUDr.

Dekan právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda vydal stanovisko, v ktorom reagoval na tvrdenia Štefana Harabina, že Maroš Šefčovič používa titul JUDr. neoprávnene.

„Pokiaľ je politikmi, potenciálnymi politikmi, novinármi alebo osobami, ktoré ich financujú zneužívané meno Univerzity Komenského v Bratislave v súvislosti s činnosťou Právnickej fakulty UK (čo sa v ostatných mesiacoch žiaľ stáva pravidlom) a UK a PraF UK je neprávom obviňovaná z protiprávnej činnosti (čo aj spred 30-tich rokov), je mojou povinnosťou uviesť, veci na správnu mieru,“ píše dekan.

Nostrifikáciu jeho titulu schválila v roku 1990 práve Univerzita Komenského „rozhodnutím vtedajšieho rektora UK prof. PhDr. Miroslava Kusého, CSc., bolo mu pritom uznané štúdium na Moskovskom štátnom inštitúte MZV SSR … Podľa § 44 ods. 3 zákon. č. 39/1980 Zb. o vysokých školách mohli priznať vysoké školy titul JUDr. bez vykonania štátnej rigoróznej skúšky absolventom, ktorí počas celého štúdia na vysokej škole dosahovali výborné študijné výsledky, vykonali štátnu záverečnú skúšku s výborným prospechom a absolvovali štúdium s vyznamenaním. Keďže pán Maroš Šefčovič absolvoval štúdium s vyznamenaním, nostrifikácia titulu JUDr. bola oprávnená,“ píše sa v stanovisku.

„Za posledné mesiace už toho bolo dosť! Nevťahujte nás do boja o moc!,“ odkázal dekan.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo