KDH v EĽS presadilo rezolúciu na podporu rodiny

Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH) sa na zasadnutí politického zhromaždenia Európskej ľudovej strany (EĽS) podarilo presadiť rezolúciu na ochranu rodiny. Tá považuje úlohu rodiny za základný kameň pre budúcnosť Európy a priznáva, že dnešné rodiny čelia rastúcemu tlaku a sú zaťažené rôznymi bremenami. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave to vyhlásil predseda KDH Ján Figeľ a europoslankyňa Anna Záborská.

Podstatou rezolúcie je podľa nich to, že ak sa darí rodine, darí sa aj celému spoločenstvu. “Čo je dobré pre rodinu, je dobré pre štát a spoločnosť,” povedal Figeľ. Rezolúcia podľa jeho slov potvrdzuje, že rodina je miestom, kde sa odovzdávajú základné hodnoty a v prípade Európy aj tradície židovsko-kresťanskej kultúry. Taktiež toto uznesenie uznáva manželstvo ako zväzok muža a ženy a potvrdzuje, že rodičia majú prednostné právo pri výchove a vzdelávaní svojich detí. “Rezolúcia chce presadiť, aby rodina bola v strede záujmov,” spresnil predseda KDH.

Z tohto hľadiska podľa neho vyplývajú aj politické výzvy smerom k Európskej komisii, parlamentu či Rade, a to, aby dodržiavali princíp subsidiarity a pri tvorbe jednotlivých politík integrovali rodinné hľadisko. “Zároveň je to výzva, aby sa zabezpečila finančná a politická podpora aj pre mimovládne organizácie a pre tie iniciatívy, ktoré napomáhajú rodine na európskej úrovni,” uviedol Figeľ. Má to byť aj apel na členské štáty EÚ, aby uznali sociálny základ, ktorý vytvára rodinu, alebo aby dôkladne vyhodnocovali príčiny a dôsledky rastúceho počtu rozpadu rodín.

Podľa Záborskej pri presadení rezolúcie dokázali ísť proti prúdu a tlaku, ktorý je v EÚ. “Aj navonok sme vydali signál, na čom nám záleží,” podotkla europoslankyňa. Podľa zástupcov KDH je totiž pre ich stranu rodina a jej vitalita či perspektíva dlhodobým programovým cieľom. Rezolúcia na ochranu rodiny bola prijatá 23. januára politickým zhromaždením Európskej ľudovej strany (EĽS).

Celý text rezolúcie nájdete tu.

Tlačová správa KDH

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo