SMK nechce, aby sa prezidentom stal Béla Bugár

SMK nechce, aby sa prezidentom stal Béla Bugár

Bugára SMK za prezidenta nechce. Foto - TASR/Pavel Neubauer

Prezidentom by sa mal stať človek, ktorý nie je predstaviteľom súčasných vládnych strán ani predstaviteľom extrémistických názorov.

Strana maďarskej komunity (SMK) vyzýva voličov, aby v prezidentských voľbách podporovali takého kandidáta, ktorý nie je predstaviteľom súčasných vládnych strán ani predstaviteľom extrémistických názorov. Informoval o tom tlačový odbor strany.

"Podľa nášho názoru máme zvoliť takého prezidenta, ktorý popri demokratických a čestných princípoch považuje záujmy menšinových komunít za rovnocenné so záujmami väčšinového národa," uviedol tlačový odbor SMK.

O prezidentský úrad sa pôvodne uchádzal aj predseda SMK József Menyhárt, napokon sa však vzdal v prospech Roberta Mistrika, ktorý z volieb odstúpil v prospech Zuzany Čaputovej.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola.

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo