Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. marec 2019, 13:53

Prezident má byť hlasom rodiny, vyhlásila Aliancia za rodinu

Prezident má byť hlasom rodiny, vyhlásila Aliancia za rodinu

Aliancia za rodinu zverejnila na svojej webovej stránke rozhovory s ôsmimi prezidentskými kandidátmi, v ktorých predstavil svoj postoj k rodinným témam.

Prezident SR má byť hlasom rodiny, tvrdí Aliancia za rodinu. Oslovila preto ôsmich relevantných kandidátov na prezidenta, aby prostredníctvom rozhovoru informovali voličov o svojich názoroch a hodnotách. Na webovej stránke aliancie nájdu voliči odpovede tých, ktorí reagovali.

"Zdá sa nám, že diskusie o prezidentských kandidátoch presiahli hranice únosnosti. Môžeme spolu hlboko nesúhlasiť, máme slobodu výberu kandidáta, ale vždy rešpektujme ľudskú dôstojnosť. Chce to viac pokoja," uviedol predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík.

Podľa Chromíka je prezident vzorom, môže otvoriť témy, ktoré sú podstatné, môže napríklad podať otázky referenda na preskúmanie ústavnému súdu. Je preto podľa neho dôležité poznať názory kandidátov.

Vo výbere sú kandidáti, z ktorých sa dá vybrať, myslia si predstavitelia aliancie. Ku konkrétnym kandidátom sa nevyjadrili, pretože chcú byť nadstranícki. Hodnoty rodiny, ktoré podporujú, sú podľa nich spoločné pre všetkých.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola.

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Pápež František daroval do charitatívnej dražby Saganov dres s podpisom. V internetovej benefičnej dražbe We Run Together bol už vydražený za 30-tisíc eur Saganov bicykel. Oba zberateľské kúsky daroval slovenský športovec hlave katolíckej cirkvi na audiencii pred dvoma rokmi. (Vatican News)

pred 2 hodinami

Európska komisia schválila používanie remdesiviru na liečbu závažných prípadov ochorenia COVID-19. Remdesivir bol pôvodne vyvinutý na liečbu eboly, čas vyliečenia u hospitalizovaných pacientov s COVID-19 skracuje o 31 percent, čiže v priemere približne o štyri dni. (TASR)

pred 4 hodinami

Slovinsko sprísňuje pohraničný režim a v sobotu vyradí Chorvátsko, Česko a Francúzsko zo zoznamu „zelených krajín“, ktoré sa považujú za epidemiologicky bezpečné. Pre občanov týchto krajín to znamená 14-dňovú karanténu v Slovinsku. (TASR)

pred 5 hodinami

Kardinál George Pell knižne vydá denník, ktorý si písal vo väzení. Prvý zväzok, ktorý bude mať asi tisíc strán, vyjde na budúci rok. Pell, ktorý si za údajné sexuálne zneužívanie odsedel viac ako rok, kým ho v apríli 2020 súd oslobodil, vo svojich zápiskoch píše nielen o živote vo väzení, ale aj o Vatikáne, politike či športe. (TK KBS)