Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. marec 2019, 14:35

Po výbuchu ropného potrubia v Nigérii je nezvestných viac ako 50 ľudí

Po výbuchu ropného potrubia v Nigérii je nezvestných viac ako 50 ľudí

Ilustračná snímka: TASR/AP

Vlastníkmi potrubia sú spoločnosti Agip, Oando a Shell.

Viac ako 50 ľudí je nezvestných po explózii presakujúceho ropného potrubia v južnej časti Nigérie, ktorá vyvolala davovú paniku. Informovala o tom agentúra AP na základe vyjadrení miestnych predstaviteľov.

Hovorca vlády v oblasti Nembe oznámil, že výbuch nastal v piatok nadránom a v tejto oblasti v nigérijskom štáte Bayelsa spôsobil masívny únik ropy.

Ropovod v Nembe prevádzkuje spoločnosť Aiteo Group so sídlom v meste Port Harcourt. Vlastníkmi potrubia sú spoločnosti Agip, Oando a Shell.

Nigéria patrí medzi najväčších vývozcov ropy na svete, uvádza na svojom webovom portáli denník The New York Times a dodáva, že nigérijské ropné spoločnosti zvyčajne tvrdia, že väčšina únikov ropy je spôsobená sabotážou, krádežami a nelegálnym čistením.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Počas púte v Mekke budú povinné rúška a zakázané zhromaždenia. Ľudia nebudú mať dovolené dotýkať sa káby, ústrednej svätyne moslimov a cieľa účastníkov púte do Mekky. (TASR)

pred 4 hodinami

Americký profesor Stephen Hsu prišiel o svoju funkciu univerzitného viceprezidenta pre výskum a inovácie, lebo v minulosti schválil financovanie štúdie, ktorá následne preukázala, že strety americkej polície s černochmi nekončia smrťou výrazne častejšie, než jej strety s príslušníkmi iných etnických skupín. Píše české ECHO24.

pred 4 hodinami

Výberové konanie na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby sa bude musieť zopakovať. V pondelok to na tlačovom brífingu oznámil minister zdravotníctva Marek Krajčí. Zároveň bude podľa neho nutné zmeniť legislatívu tak, aby nebola v rozpore s európskou. (TASR)