Prečo ísť na referendum?

Na referendum o ochrane rodiny treba ísť, lebo po 25 rokoch od revolúcie nás čaká nový zápas o slobodu.

Ak veríme, že jednou zo základných hodnôt zápasu v novembri 1989 bola snaha o vybudovanie pluralitnej spoločnosti, môžeme dnes s pokojom skonštatovať, že zo strany homolobistov je tu snaha potlačiť iné názory, ako tie, ktoré zapadajú do ich koncepcie vnímania sveta. Netreba si naivne myslieť, že je možné uspokojiť priateľov z LGBTI ústupkami, či už vo forme registrovaných partnerstiev alebo homomanželstvami. Konečný stav, o ktorý sa LGBTI reprezentované homolobistami snaží, je ukončenie náboženskej slobody, respektíve slobody ako takej.

Príkladov zo západnej Európy máme dosť, či už je to zrušenie adopčných agentúr v Anglicku, pretože pri adopcii uprednostňovali otca a mamu pre deti. Ďalšími príkladmi sú začatie používania pojmu rodič 1 a rodič 2 miesto mama a otec alebo snaha cez súdne žaloby dosiahnuť sobáše homosexuálov v kostoloch.

"Referendum o ochrane rodiny je v prvom rade referendom o slobode, o tom, či na Slovensku bude možné hovoriť otvorene, že pre výchovu deti sú najlepší otec a mama."

Zdieľať

Môžeme mať pocit, že príklady, ktoré spomínam, sú nášmu geopolitickému a kultúrnemu prostrediu na míle vzdialené, ale opak je pravdou. Západná Európa je náš geopolitický a aj blízky kultúrny priestor. Práve cez politické rozhodnutia v Bruseli je snaha blízky, hocinie totožný kultúrny priestor východnej, strednej Európy a západnej Európy unifikovať. Príkladom sú správy Estrela a Lunacek. Práve správa Lunacek mala za cieľ propagovať LGBTI politickú agendu a gender ideológiu. Prijatie tejto správy ukázalo, že sa bude zvyšovať tlak na všetky štáty, v ktorých nie sú uzákonené homomanželstvá. Bez toho, aby sme dali silný signál nesúhlasu, nemáme šancu odolať tlaku z Bruselu.

Všetky príklady, ktoré som spomenul zo západnej Európy, majú jeden princíp: akýkoľvek iný názor na rodinu alebo fungovanie spoločnosti je neprípustný. Ak si niekto dovolí iný názor vysloviť, tak ho treba potrestať. Na základe hore uvedeného považujem za zbytočné diskutovať o jednotlivých otázkach referenda a o ich význame. Referendum o ochrane rodiny je v prvom rade referendom o slobode, o tom, či na Slovensku bude možné hovoriť otvorene, že pre výchovu deti sú najlepší otec a mama. Už dnes sú v Európe miesta, kde je nebezpečné vysloviť tento názor.

Referendum o rodine je preventívnym nástrojom, aby sme sa nedostali do pozície, v akej je dnes Severné Írsko, kde ako obranu majú kresťania záujem presadiť zákon, ktorý umožní ľuďom výhradu vo svedomí, aby neboli diskriminovaní kvôli svojmu presvedčeniu. Napríklad keď odmietnu piecť torty pre gay svadby, na ktorých namiesto nevesty a ženícha sú iba dvaja ženíchovia. Je to dôležité napríklad aj pre pôrodníkov, ktorí odmietajú vykonávať potraty. Referendom o ochrane môžeme preventívnym spôsobom zabrániť mnohým situáciám, ktorým čelia kresťania v západnej Európe, a nielen kresťania, ale všetci ľudia, ktorí majú iný pohľad na rodinu, ako je pohľad homoloby. Prevencia je najlepším spôsobom ochrany.

Oliver Selecký
Autor je občiansky aktivista.

Ilustračné foto: flickr.com (licencia CC)

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo