Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2019, 11:37

Začne sa posledná fáza predaja lístkov na hokejové MS, finále stojí 300 eur

Začne sa posledná fáza predaja lístkov na hokejové MS, finále stojí 300 eur

FOTO TASR - Martin Baumann

Ceny vstupeniek na zápasy základnej skupiny začínajú na desiatich eurách.

Vo štvrtok sa začne posledná tretia fáza predaja vstupeniek na hokejové majstrovstvá sveta v Bratislave a Košiciach (10. - 26. mája).

Dostupné budú lístky na jednotlivé zápasy a takisto VIP vstupenky.

"Od 28. februára začíname s predajom takzvaných single game tickets. K dnešnému dňu je predaných takmer 74 000 balíkov vstupeniek, ktorých predaj sa skončil. Do predaja sa tak dostanú lístky, ktoré sa nevypredali v balíkoch. Týmto spôsobom budú dostupné až do majstrovstiev sveta a tiež i počas šampionátu priamo na štadiónoch v Bratislave a v Košiciach," informoval v tlačovej správe prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.

Lístky na svetový šampionát sa predávajú v dvoch cenových kategóriách. Na zápasy základnej skupiny stoja 20 až 75 eur (1. kategória) a 10 až 60 eur (2. kategória). Na štvrťfinále je to 100 a 70 eur. Od semifinále sa budú MS hrať už iba na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, pričom tieto súboje uvidia fanúšikovia v hľadisku za 200 a 160 eur. Vstupenky na zápas o 3. miesto stoja 180 a 145 eur.

Finále môžu vidieť diváci naživo za 350 a 300 eur.

"Do predaja pôjdu tiež VIP lístky, ktorých majiteľov čaká pohodlnejšie sedenie a občerstvenie. Na štadión sa dostanú samostatným vchodom," uviedla riaditeľka komunikácie MS 2019 Michaela Grendelová.

Fanúšikovia, ktorí si chcú zakúpiť lístky, musia vyplniť onlajn registračný formulár na stránke oficiálneho predajcu. Ten obsahuje meno, priezvisko, e-mailový kontakt a mobilné telefónne číslo, na ktoré záujemcovi príde overovací SMS kód. Záujemca si môže kúpiť vstupenku až po verifikácii. Tento krok zaviedol organizátor šampionátu ako opatrenie v boji proti priekupníkom a ich technológiám. Lístky sa dajú kupovať či rezervovať iba na stránkach 2019.iihfworlds.com, hockeyslovakia.sk alebo prostredníctvom oficiálneho predajcu, spoločnosti Ticketportal. "Záujemca má v online prostredí dve možnosti. Prvou je zakúpenie tzv. hometicketu. Je to vstupenka, ktorú si fanúšik po zaplatení môže vytlačiť doma. Druhou alternatívou je vytvorenie online rezervačného kódu. V tomto prípade si môže klasickú vstupenku – tzv. hardticket, vyzdvihnúť v kamennej predajni Ticketportalu na Slovensku. Tam ju môže aj zaplatiť," vysvetlil Kohút.

Dôležité je, aby si záujemcovia kupovali vstupenky len u autorizovaného predajcu, na oficiálnych stránkach šampionátu a zväzu. "Predaj vstupeniek na majstrovstvá sveta je naďalej spojený aj s istými obmedzeniami. Jeden záujemca si môže kúpiť maximálne štyri kusy z jedného typu vstupeniek, v platnosti tiež ostáva overenie konta prostredníctvom SMS brány," dodala Grendelová.

Inzercia

Dnes treba vedieť

teraz

Senát Špecializovaného trestného súdu rozhodol, že František Borbély a Róbert Bauman sú vinní zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Vzhľadom na už odpykané tresty senát od udelenia trestu odňatia slobody upustil. Rozsudok je výsledkom schválenia dohody o vine a treste, a tak je právoplatný.

pred hodinou

V pondelok na Slovensku pribudlo šesť prípadov nákazy koronavírusom, otestovali 1163 vzoriek. Hospitalizovaných je 13 pacientov, u siedmich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na JIS sú traja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii jeden.

pred 3 hodinami

Desať slovenských hokejistov figuruje na súpiskách tímov NHL pre prípravné kempy pred obnovením sezóny. Šancu dostali aj mladíci – brankár Adam Húska v New Yorku Rangers a útočník Adam Ružička v Calgary Flames.

pred 3 hodinami

Prehľad udalostí v utorok 14. júla:

  • prezidentka prijme zástupcov študentov Fakulty informatiky a informačných technológií;
  • vymenuje tiež nových vysokoškolských profesorov;
  • pokračuje schôdza parlamentu – poslanci by mali hlasovať aj o návrhoch noviel potratového zákona a o novele zákona o hazarde;
  • zasadne Ústredný krízový štáb;
  • Epsteinova expriateľka Ghislaine Maxwellová prvýkrát predstúpi pred súd;
  • Spojené arabské emiráty vypustia prvú sondu, ktorá bude skúmať Mars.
pred 3 hodinami

Úradujúci poľský prezident Andrzej Duda sa podľa oficiálnych konečných výsledkov stal víťazom druhého kola prezidentských volieb so ziskom 51,03 percenta hlasov. Varšavský primátor Rafal Trzaskowski získal 48,97 percenta odovzdaných hlasov. Volebná účasť bola na úrovni 68,18 percenta, čo je druhé najvyššie číslo od pádu komunizmu v Poľsku v roku 1989.

pred 13 hodinami