Teror zo Stredného východu sa presúva do Európy

Akcia, ktorú islamskí teroristi (a nie žiadni „neznámi ozbrojenci“, ako sa píše vo všetkých našich i zahraničných médiách) pred niekoľkými hodinami vykonali v Paríži, je predobrazom budúcnosti v tolerantnej Európe. Zabiť 13 a možno aj viac ľudí je veľmi ľahké. Pre dobre vycvičených vojakov islamu. Pretože islam je práve o tom – o ponižovaní a zabíjaní tých, ktorí sa moslimami nechcú stať alebo ktorí sa moslimskými zákonmi nechcú riadiť.

"Zabiť 13 ľudí je veľmi ľahké. Pre dobre vycvičených vojakov islamu. Pretože islam je práve o tom – o ponižovaní a zabíjaní tých, ktorí sa moslimami nechcú stať alebo ktorí sa moslimskými zákonmi nechcú riadiť."

Zdieľať

Islamisti v Paríži nedali šancu na život redaktorom satirického týždenníka. Tí si len robili svoju prácu a humorným spôsobom poukazovali na paradoxy islamskej viery a robili si srandu z vodcov „islamu“.  Každý normálny politik alebo náboženský predstaviteľ by sa pousmial alebo by redakciu zažaloval za nactiutŕhačstvo. A tam by to skončilo. Ale pravý islam taký nie je. Robiť si srandu z Proroka? Z Aláha? Alebo z Koránu? To všetko je smrteľný hriech. Vojaci, ktorí samozvaný rozsudok vykonajú, sa vždy nájdu. V tomto prípade to evidentne boli veľmi dobre vycvičení pravoverní a určite to neboli len tí traja, ktorí rozsudok vykonali. Keď boli schopní na takejto úrovni vykonať akciu v políciou stráženom objekte, sú schopní zasiahnuť kdekoľvek a kedykoľvek. Naše deravé bezpečnostné zložky a nekonečná tolerancia im dávajú nekonečné množstvo ľahkých cieľov.

Ešte pred niekoľkými týždňami by som takýto ostrý článok proti islamu nenapísal. Zmenil ma pobyt v Iraku. Keď sa rozprávate s ľuďmi, ktorých otcovia, synovia a dcéry boli zabíjané v mene islamu, nemôžete zostať tolerantný a ústretový. Vraždy nevinných jezídov, väčšinou sveta ignorované, nie sú o nič horšie ako vraždy tucta novinárov a policajtov v centre Paríža. Nevidím dôvod na povyk, ktorý sa strhol v médiách. Pred piatimi mesiacmi, keď podobným a často ešte horším spôsobom boli zabíjané tisícky ľudí, som takéto reakcie, možno až na pár kresťanských webov, nikde nevidel. Tých dvanástich či trinástich parížanov mi je ľúto, ale pravdu povediac, viac mi je ľúto 74-ročného muža, ktorého som včera stretol v jednom z utečeneckých táborov a ktorý netuší, kde je jeho manželka, päť dcér, dvaja synovia s rodinami, ktorí padli do rúk ISIS.

Francúzi si o podobné podujatie dlho koledujú tolerovaním extrémizmu na svojom vlastnom území. Nemci od nich nie sú o nič ďalej. Aj v ďalších európskych krajinách môžeme v najbližších mesiacoch očakávať podobné útoky. Keď si raz jedovatého hada pustíte do domu, nemôžete čakať, že sa nikomu nič nestane. Skôr alebo neskôr z niektorého tmavého kúta zaútočí a „pomstí sa“ za otvorené dvere do tepla a pohody. Vytláčaním ISIS z ich pozícií v Iraku nastane v Európe pretlak zradikalizovaných pravoverných islamistov, ktorých jediným cieľom bude „pomstiť sa“ spoločnosti, ktorá ich alebo ich predkov prijala s otvorenou náručou.

"Nevidím dôvod na povyk, ktorý sa strhol v médiách. Pred piatimi mesiacmi, keď podobným a často ešte horším spôsobom boli zabíjané tisícky ľudí, som takéto reakcie, možno až na pár kresťanských webov, nikde nevidel."

Zdieľať

Ľudia zo Stredného východu potrebujú našu pomoc. Potrebujú bezpečie a pokoj našich krajín. Mali by sme však prijímať tých, ktorí sú nám kultúrne a aj nábožensky bližší – asýrskych kresťanov, chaldejských katolíkov, jezídov. Oni vo svojich domovoch trpia pod čižmou neľútostného Islamu. Tak, ako teraz trpí niekoľko parížskych rodín. Ten nepomer je však obrovský a je až smiešne sledovať mediálne šialenstvo spôsobené týmto incidentom. Ak pomoc potrebujú moslimovia, je tu niekoľko desiatok moslimských krajín, ktoré ich určite s radosťou príjmu. Taká Saudská Arábia si určite môže dovoliť pomáhať svojim spoluveriacim bratom a sestrám.

Islam je náboženstvo, ktoré od počiatku bolo založené na násilí. Kresťanstvo takéto korene nemá, aj keď si tiež prešlo svojim búrlivým obdobím, ktoré však do veľkej miery bolo spôsobené jeho spolitizovaním. Islam nie je schopný existovať popri žiadnom inom náboženstve. Kresťania a Jezídi na Strednom východe by o tom vedeli rozprávať. Dajme mu šancu rozvinúť sa a vykvasiť v jeho rodisku a neprenášajme si tento neznášanlivý systém na naše vlastné územie. Už sme ho tu svojho času mali a neboli sme ďaleko od ukončenia našej vlastnej židovsko-kresťanskej kultúry.

Anton Frič
Autor je dokumentárny a rodinný fotograf. Koncom minulého roka cestoval po Pakistane, aktuálne je v Iraku, odkiaľ fotografuje utečencov pred ISIS a píše zápisky na svoj blog www.tonyfric.com a facebook.

Foto: autor. Prevzaté z blogu autora s jeho súhlasom.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo