Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. január 2015

Rozbehli sa duchovné aktivity na podporu referenda

S blížiacim sa referendom o rodine sa rozbehli aj iniciatívy, ktoré ho podporia duchovným spôsobom.  1763021592_611716fe5d_z.jpg Podporu referendu sa rozhodli vyjadriť mnohé modlitbové a adoračné spoločenstvá pri Dóme svätého Martina v Bratislave. „Príďte prosiť Pána ...

Rozbehli sa duchovné aktivity na podporu referenda

S blížiacim sa referendom o rodine sa rozbehli aj iniciatívy, ktoré ho podporia duchovným spôsobom. 

Podporu referendu sa rozhodli vyjadriť mnohé modlitbové a adoračné spoločenstvá pri Dóme svätého Martina v Bratislave. „Príďte prosiť Pána Ježiša a klaňať sa mu, aby sme vymodlili úspešné referendum,“ vyzývajú organizátori. Všeľudové hlasovanie, ktoré sa uskutoční o mesiac 7. februára, chcú sprevádzať adoráciami a modlitbami. Prvá trojhodinová poklona sa uskutočnila už v posledný deň uplynulého roka v charitnej kaplnke na Heydukovej ulici v Bratislave, ďalšie pokračujú až do piateho januára.

Od sviatku Zjavenia Pána 6. januára až do 7. februára bude prebiehať neustála 24-hodinová adorácia, taktiež v charitnej kaplnke na Heydukovej ulici v Bratislave. Podobne ako pri predošlej aktivite, aj na túto je možné sa prihlásiť pomocou formulára dostupného na webstránke adoracia.sk, kde sa nachádzajú aj ďalšie doplňujúce informácie. Na poklonu organizátori pozývajú všetkých, ktorým nie je ľahostajná rodina, budúcnosť detí a kresťanské hodnoty. Zároveň dodávajú, že k modlitbe a adorácii sa môžu pripojiť ľudia vo svojich spoločenstvách kdekoľvek na Slovensku. „Sme presvedčení, že spoločným úsilím sa nám podarí predísť uzákoneniu negatívnych tendencií útočiacich na rodinu, ktoré sú nezlučiteľné s presvedčením kresťana, a s ktorými sa, bohužiaľ, stretávame v súčasnosti vo viacerých krajinách Európy či Ameriky,“ uvádzajú. V deň referenda bude táto modlitbová akcia, ktorá bude prebiehať s požehnaním bratislavského arcibiskupa Stanislava Zvolenského, zavŕšená svätou omšou. 

Vašečka: Referendum potrebuje duchovné krytie

Ďalším iniciátorom podobných aktivít je známy kresťanský aktivista a poslanec NR SR Richard Vašečka (OĽaNO), ktorý je presvedčený, že referendum sprevádza mnoho protivenstiev, a preto potrebuje duchovné krytie. Jeho návrh na 40-dňovú reťaz modlitieb a pôstu za Referendum za rodinu, ktorá prebieha už od 30. decembra, doposiaľ na sociálnej sieti podporilo viac ako 700 ľudí. „Dovoľme Bohu, aby prostredníctvom našej modlitby a pôstu mohol konať. My mu dávame 'päť chlebov a dve ryby' (maličkosť, ktorú máme a dokážeme), on 'nasýti päťtisícový zástup' (urobí veľkú vec),“ hovorí Vašečka. Modliť sa navrhuje symbolicky ráno o 7:02 hod., podľa dňa a mesiaca konania referenda, a o 20:15 hod. večer podľa roku, v ktorom sa uskutoční. „K modlitbe môžeme pridať aj pôst, napríklad o chlebe a o vode, každý piatok,“ dodáva. 

V minulosti boli podobné modlitbové akcie vyhlásené napríklad pri príležitosti konania sa prezidentských volieb.

Daniela Matejovičová

Ilustračné foto: flickr.com (licencia CC)

Inzercia

Odporúčame