KDH vyzýva k účasti na referende

Podpora manželstva ako zväzku muža a ženy, právo dieťaťa na otca a matku a prednostná zodpovednosť rodičov za výchovu svojich detí sú trvalou súčasťou úsilia a programu KDH. Stále častejšie sa však u nás a vo svete spochybňuje chápanie a oslabuje význam manželstva, rodiny a základných ľudských práv. Preto bude referendum dôležité nielen vo vnútroštátnom, ale aj v medzinárodnom kontexte. Referendum nie je „prieskum verejnej mienky“, ale najvyšší nástroj priamej demokracie.

Na základe občianskej petície s vyše 400 tisíc podpismi a rozhodnutia prezidenta Slovenskej republiky sa 7. februára 2015 uskutoční referendum o záležitostiach týkajúcich sa ochrany práv rodiny. KDH považuje referendum za zmysluplné a aktívne podporuje túto občiansku iniciatívu. Hnutie oceňuje úsilie Petičného výboru a mnohých dobrovoľníkov, ktorí aktívne prispievajú k tomu, aby táto občianska iniciatíva bola úspešná.

KDH vyzýva svojich členov, sympatizantov a ľudí dobrej vôle, ktorým na ochrane a podpore manželstva a rodiny záleží, aby sa na referende zúčastnili a aby vo svojom prostredí povzbudzovali občanov k účasti. Pre dobro spoločnosti, v súlade s osvedčenými hodnotami a naším programom, odporúčame hlasovať kladne pri všetkých troch otázkach.

Spolu s mnohými občanmi KDH považuje za dôležité, aby verejná správa ponúkala riešenia v prospech každodenných potrieb rodín. Aj v ďalšom období bude KDH presadzovať opatrenia, ktoré nadviažu na ústavné ukotvenie ochrany a podpory manželstva praktickými prorodinnými opatreniami ako sú rozvoj dostupného bývania, nových pracovných miest a rodinného podnikania, dostupných a kvalitných služieb pre rodiny s deťmi.

Bratislava, 13. decembra 2014

Tlačová správa KDH

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo