Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. február 2019, 15:30

Poďakovanie Kotlebovi neznamená jeho politickú podporu, reaguje sekretár KBS

Poďakovanie Kotlebovi neznamená jeho politickú podporu, reaguje sekretár KBS

Sekretár Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Anton Ziolkovský. Foto – TASR/Jakub Kotian

Status bol mojím osobným vyjadrením, nie oficiálnym postojom KBS, tvrdí Ziolkovský.

Sekretár Konferencie biskupov Slovenska Anton Ziolkovský reaguje na kritiku, ktorá sa spustila po jeho piatkovom statuse na facebooku, v ktorom poďakoval poslancom, ktorí hlasovali za návrh Richarda Vašečku na obmedzenie potratov.

Osobitne sa v ňom poďakoval predkladateľovi návrhu Richardovi Vašečkovi, ale aj predsedom strán Robertovi Ficovi (Smer), Andrejovi Dankovi (SNS) a Marianovi Kotlebovi (ĽSNS).

„Treba sa poďakovať R. Ficovi a A. Dankovi za ich veľkodušnosť a dôveru dať poslancom svojich strán pri hlasovaní voľnú ruku. V tomto rozhádanom parlamente, kde koalícia a opozícia idú zvyčajne po sebe veľmi tvrdo, to nie je bežné,“ napísal v komentári na sociálnej sieti Ziolkovský v piatok. 

„A treba vysloviť vďaku aj M. Kotlebovi a jeho strane za to, že pred časom v parlamente túto tému nanovo otvoril a dnes neočakávane stiahol svoj návrh, aby čím viacerým umožnil hlasovať za ten Vašečkov. Takto vlastne ukázal, že mu ide o vec a nielen o politický kapitál,“ dodal.

V sobotu ráno svoj status z facebooku zmazal.

"Status som stiahol z dôvodu naozaj veľkého množstva nenávistných reakcií a invektív. Nielen voči mne, ale hádali sa aj ľudia navzájom. Nechcel som, aby vzájomné útoky pokračovali," píše teraz na svoju obhajobu Ziolkovský, s tým, že mu mnohí písali so smútkom, že Vašečkov návrh neprešiel.

"Preto som sa snažil obrátiť negatívnu emóciu na pozitívnu: nekritizovať tých, kvôli ktorým to nevyšlo, ale poďakovať sa tým, ktorí boli za a vyjadriť nádej do budúcnosti. To je všetko," tvrdí."Môj status je mojim osobným vyjadrením, nie oficiálnym postojom KBS."

Inzercia

Vo svojom dnešnom statuse ďalej vyhlasuje, že odmieta rasizmus a antisemitizmus a zopakuje to vždy, keď to bude potrebné.

Poďakovať sa za to, že niekto podporil dobrú vec neznamená podľa Ziolkovského vyjadriť neobmedzenú súhlas s postojmi daných poslancov v iných oblastiach. "Keď prišli kotlebovci pred polrokom s podobným návrhom, nevyzývali sme na jeho podporu, hoci téma ochrany života je nám veľmi vzácna: boli sme zdržanliví práve kvôli ich postojom k iným oblastiam – čo sa týka migrantov, Rómov alebo židov. Dali sme jasne najavo, že je vždy lepšie, ak prolife agendu vedú ľudia s konzistentnými postojmi."

Ziolkovský pripomína, že v piatok svoj návrh na obmedzenie potratov Kotleba stiahol a podporil ten Vašečkov. "Poďakovanie za hlasovanie komukoľvek neznamená žiadnu politickú podporu ani odporúčanie pre veriacich. Ak by človek, s ktorým radikálne v niektorým veciach nesúhlasím, zachránil môjho súrodenca, určite mu poviem „ďakujem“. To vôbec neznamená, že ho idem podporovať," dodáva.

K téme:
Vašečkov zákon: 46 poslancov za  Zdieľať

Parlament v piatok neprijal návrh zákona Richarda Vašečku na obmedzenie potratov. Hoci išlo o opozičný návrh, novela získala podporu viacerých poslancov vládnej koalície, čo potvrdzuje, že poslanci dostali voľnú ruku pri hlasovaní. Návrh zákona neprešiel, získal podporu 46 poslancov zo 122 prítomných, proti hlasovalo 31 poslancov, zdržalo sa 40.

Dnes treba vedieť

pred 10 minútami

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v piatok v Prezidentskom paláci stretla so slovenskými europoslancami, ktorí sa podpísali pod výzvu "Slovensko stojí pred historickou šancou". Hlavnou témou ich rozhovorov bolo čerpanie eurofondov.

Dnes som na stretnutie do Prezidentského paláca pozvala slovenských europoslancov, ktorí sa podpísali pod výzvu...

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Piatok 10. júla 2020
pred 2 hodinami

„Keby Apple a Nike na tom naozaj záležalo, sústredili by sa na vytváranie pracovných miest v pretĺkajúcich sa amerických čiernych komunitách,“ napísal Darrel C. Scott, afroamerický pastor a podporovateľ Donalda Trumpa pre magazín The American Conservative. Scott vyčíta veľkým korporáciám, že sa verbálne hlásia k heslám hnutia Black Lives Matter, no veľkú časť svojej výroby majú v zahraničí.

pred 3 hodinami

Herec David Schwimmer, predstaviteľ Rossa z televízneho seriálu Priatelia, cíti výčitky svedomia, že obsadenie slávneho seriálu bolo etnicky málo rozmanité. Priatelia sa nedávno stali terčom kritiky, lebo z pohľadu dnešnej doby ide o príliš „stereotypný“ televízny program. Píše české ECHO24.   

 

pred 3 hodinami

Roman Joch, nový riaditeľ Inštitútu pre výskum práce a rodiny, v rozhovore pre Postoj hovorí: „Myslím, že rodičia by mali mať čo najväčšiu možnosť voľby. Nech dostanú od štátu rodičovský balík, ale nech si oni môžu zvoliť, či chcú z neho čerpať celé tri roky, alebo kratšie a využiť tie zdroje povedzme na opatrovateľku, aby matka mohla v prípade záujmu pracovať.“