Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. december 2014

Kardinál Turkson diskutoval so slovenskými podnikateľmi o hodnotách v podnikaní

Predseda Pápežskej rady pre spravodlivosť a pokoj v Bratislave predstavil slovenský preklad dokumentu Povolanie podnikateľa. 12361670074_ff3f2d6288_z.jpg Dobre pracovať, robiť dobré produkty a vytvárať dobré bohatstvo. Tieto tri zásady podnikania rozoberá dokument Pov...

Kardinál Turkson diskutoval so slovenskými podnikateľmi o hodnotách v podnikaní

Predseda Pápežskej rady pre spravodlivosť a pokoj v Bratislave predstavil slovenský preklad dokumentu Povolanie podnikateľa.

Dobre pracovať, robiť dobré produkty a vytvárať dobré bohatstvo. Tieto tri zásady podnikania rozoberá dokument Povolanie podnikateľa, ktorý vypracovala Pápežská rada pre spravodlivosť a pokoj v spolupráci s medzinárodným združením kresťanských podnikateľov Uniapac.

Slovenský preklad dokumentu počas konferencie Hodnoty v podnikaní predstavil predseda pápežskej rady, kardinál Peter Appiah Kodwo Turkson. Okrem neho s asi 250-timi slovenskými podnikateľmi diskutoval aj predseda Uniapac Jose Maria Simone, spoluzakladateľ softvérovej firmy Anasoft Michal Hrabovec či europoslankyňa Anna Záborská.

„Medzi vierou a podnikaním sa vo svete vytvorila priepasť, a túto priepasť je nevyhnutné preklenúť,“ cituje Tlačová kancelária KBS kardinála Turksona, podľa ktorého ekonomická kríza úzko súvisí s krízou morálky. „Podnikatelia, ktorí sa riadia etickými sociálnymi princípmi, ktoré sa v praxi prejavujú prostredníctvom cností – u kresťanov prostredníctvom evanjelia –, môžu byť úspešní a prispievať k spoločnému dobru,“ píše sa v 30-stranovom dokumente, ktorého preklad iniciovala Sociálna akadémia. So spoločenstvom rodín Venite a pod záštitou Konferencie biskupov Slovenska bola Sociálna akadémia hlavným organizátorom konferencie. Na jej webstránke je možné pozrieť aj videozáznam z podujatia.

Inzercia

K téme
Kardinál Turkson pre Postoy.sk: Podnikateľ, ktorý vedie svoj biznis zodpovedne, má lepšie výsledky

Zdieľať

„Prekážky v službe spoločnému dobru prichádzajú v mnohých podobách – nedostatočné dodržiavanie zákonov, korupcia, sklon k chamtivosti, zlé spravovanie zverených zdrojov –, ale najzávažnejšie pre podnikateľa na osobnej úrovni je, keď žije ,rozdeleným' životom. Tento rozpor medzi vierou a bežnou podnikateľskou praxou môže viesť k nerovnováhe a nesprávnej oddanosti svetskému úspechu,“ konštatuje dokument, ktorý je do veľkej miery inšpirovaný sociálnou encyklikou Benedikta XVI. Caritas in veritate.

„Na konferencii sme sa nevyhli ani komplikovaným témam ako sú korupcia, prepúšťanie zamestnancov a podobne. Kardinál Turkson sa ako duchovná autorita nevyhol žiadnej z nich,“ zhodnotil pre Postoy.sk priebeh konferencie Michal Hrabovec z firmy Anasoft.

Videozáznam z podujatia aj dokument Povalanie podnikateľa s

- TK KBS, ig -

Ilustračné foto: flickr.com (licencia CC)

Odporúčame

Prezident vyhlásil referendum o ochrane rodiny

Prezident vyhlásil referendum o ochrane rodiny

Referendum o ochrane rodiny, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu sa uskutoční už o desať týždňov. Dnes o tom rozhodol prezident Andrej Kiska. img_5271b.jpg „Chcem oznámiť, že som dnes podpísal rozhodnutie o vyhlásení referenda s troma otázkami petície občanov – ide ...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.