Juan Guaidó: Zmena režimu vo Venezuele bude výhodná aj pre Rusko a Čínu

Juan Guaidó: Zmena režimu vo Venezuele bude výhodná aj pre Rusko a Čínu

Foto TASR AP/Fernando Llano

Zmena venezuelskej vlády bude podľa vodcu tamojšej opozície Juana Guaidóa výhodná aj pre najväčších veriteľov krajiny, ktorými sú Rusko a Čína. V piatok o tom informovala agentúra Interfax.

"Čo bude pre Rusko a Čínu najvýhodnejšie, je stabilita krajiny a zmena vlády. Maduro nechráni záujmy Venezuely, on nechráni nikoho záujmy, takže je nevýhodný aj pre tieto krajiny", vyhlásil Guaidó. 

Moskva a Peking sú momentálne najväčším zahraniční podporovatelia režimu prezidenta Nicolása Madura. Guaidó dodal, že opozícia podniká kroky k nadviazaniu kontaktov s nimi. 

Rusko a Čína naďalej podporujú Madurovu vládu, a to aj napriek obavám o schopnosť tejto ekonomicky zruinovanej krajiny splácať svoj dlh. 

Ešte v sobotu sa objavila informácia, že členovia súkromných vojenských spoločností, ktoré vykonávajú pre Rusko tajné misie, odleteli do Venezuely, aby v súvislosti s protestmi opozície podporovanej Spojenými štátmi zvýšili bezpečnosť tamojšieho prezidenta Nicolása Madura. Predstavitelia Ruskej federácie aj Venezuely túto informáciu dementovali. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo