V Holandsku sa skončila mesiace trvajúca bohoslužba chrániaca azylantov

V Holandsku sa skončila mesiace trvajúca bohoslužba chrániaca azylantov

Rodina Tamrazjanovcov v protestantskom kostole. Foto: protestantsekerk.nl/Peter Wassing

Holandská vládna koalícia v utorok oznámila, že prešetrí stovky detských žiadostí o azyl, ktoré boli predtým zamietnuté.

Protestantská kaplnka v meste Haag v stredu ukončila niekoľko mesiacov trvajúcu nepretržitú bohoslužbu, ktorá mala chrániť rodinu arménskych azylantov pred deportáciou, informovala agentúra AP.

Bohoslužba sa začala 26. októbra s cieľom ochrániť rodinu Tamrazjanovcov pred holandskými imigračnými úradmi. Manželský pár s dvoma dcérami a jedným synom, ktorí už vyrastali v Holandsku, by mal byť totiž deportovaný naspäť do Arménska. Podľa stáročnej tradície ale verejní činitelia nesmú vstúpiť do kostola počas liturgie.

Holandská vládna koalícia v utorok oznámila, že sa bude znova zaoberať stovkami detských žiadostí o azyl, ktoré boli predtým zamietnuté.

"Očakávame, že veľké množstvo odmietnutých detí bude spôsobilých na získanie povolenia na pobyt," povedal minister pre spravodlivosť a bezpečnosť Mark Harbers, ktorý má na starosti aj záležitosti migrácie. Harbers zákonodarcom oznámil, že úrady počas procesu revízie žiadostí nedeportujú žiadne deti a ani ich rodinných príslušníkov.

"Sme neuveriteľne vďační za bezpečnú budúcnosť pre stovky utečeneckých rodín v Holandsku," reagoval vo vyhlásení predseda najvyššej rady haagskej protestantskej cirkvi Theo Hettema.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo