Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. január 2019, 13:41

K Zuzane Čaputovej pribudla ďalšia prezidentská kandidátka

K Zuzane Čaputovej pribudla ďalšia prezidentská kandidátka

Občianska kandidátka na prezidentku Bohumila Tauchmannová počas oficiálneho ohlásenia kandidatúry na post prezidentky v júni 2018 v Bratislave. Foto - TASR/Pavel Neubauer

Bohumila Tauchmannová odovzdala v utorok v Národnej rade SR petíciu s podpismi potrebnými na jej prezidentskú kandidatúru.

"Odovzdala som viac ako 16-tisíc podpisov," informovala Tauchmannová. Pre kandidatúru sa rozhodla preto, že chce prispieť k zmene v spoločnosti. Ľudia podľa jej slov chcú, aby zákon platil pre každého rovnako, aby boli potrestané tie skutky, ktoré majú byť potrestané.

Tauchmannová verí, že má šancu dostať sa v prezidentských voľbách do druhého kola, hoci nie je taká známa ako niektorí iní kandidáti.

Prezidentské voľby budú v sobotu 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca. Návrhy kandidátov bude možné doručovať do 31. januára do polnoci.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa verejne zastal nového ministra vnútra Géralda Darmanina, ktorého vyšetrujú pre podozrenie zo znásilnenia. Darmanin obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o „konsenzuálny pohlavný styk“ iniciovaný údajnou obeťou znásilnenia. Ženu zažaloval za ohováranie.

pred 8 hodinami

Futbalisti FK Dubnica nad Váhom a FC Nitra remizovali v utorňajšom prvom stretnutí baráže o účasť vo Fortuna lige 0:0. Odveta je na programe v piatok 17. júla. MFK Ružomberok postúpil do finále ligovej baráže o účasť v Európskej lige UEFA, keď si poradil v prvom semifinále pod Čebraťom so Zemplínom Michalovce 1:0. Vo finále sa Ružomberčania stretnú s úspešnejším z dvojice Spartak Trnava - AS Trenčín.

pred 9 hodinami

Spoločnosť Chirana Medical chce ročne vyrábať až 5 000 pľúcnych ventilátorov. Momentálna výrobná kapacita je asi 1 200 pľúcnych ventilátorov, čo je v porovnaní s predkrízovým stavom štvornásobne viac.