Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. november 2014

Prihláste sa k ochrane rodiny, vyzýva kandidátov pred voľbami Aliancia za rodinu

Pomozemrodine.sk pomáha voličom zorientovať sa v komunálnych voľbách a vybrať kandidátov podporujúcich rodinu. 575647670_fa6a9c9ff9_z2.jpg Aliancia za rodinu pripravila pred sobotnými komunálnymi voľbami projekt Pomôžem rodine, ktorý má voličom uľahčiť výber prorodin...

Prihláste sa k ochrane rodiny, vyzýva kandidátov pred voľbami Aliancia za rodinu

Pomozemrodine.sk pomáha voličom zorientovať sa v komunálnych voľbách a vybrať kandidátov podporujúcich rodinu.

Aliancia za rodinu pripravila pred sobotnými komunálnymi voľbami projekt Pomôžem rodine, ktorý má voličom uľahčiť výber prorodinných kandidátov na starostov, primátorov a poslancov kandidujúcich v ich obci či meste. Prostredníctvom stránky pomozemrodine.sk môžu všetci kandidáti verejne deklarovať, že podporia referendum o ochrane rodiny a rodinám, deťom aj mládeži budú pri výkone svojho úradu aktívne pomáhať. Navyše budú pri každom svojom rozhodnutí a návrhu dbať na jeho dopad na rodinu.

“Chceme, aby si naša spoločnosť rodinu vážila a oceňovala, aby bol uplatňovaný ‚family mainstreaming‘, to znamená, aby sa rodina dostala do centra všetkých politík, a teda aj do centra komunálnej politiky. Uvedomujeme si, že v každej politike potrebujeme prorodinných zástupcov. Vstupujeme teraz do komunálnych volieb a vyzývame kandidátov, aby sa prihlásili k ochrane a podpore rodiny, manželstva a detí,” uviedol hovorca Aliancie za rodinu Anton Chromík. Vyhlásenie obsahuje silné záväzky v praktickej pomoci rodinám, mládeži, deťom, v oblasti vzdelávania a záväzky zodpovedného nakladania so zverenými právomocami a peniazmi.

To, či zapojení kandidáti v prípade zvolenia budú svoj záväzok pomáhať rodinám naozaj dodržiavať, Aliancia za rodinu skúmať nebude. Za podpísanie a plnenie obsahu vyhlásenia nesie morálnu zodpovednosť kandidát. „Nie je v našich silách, ani v silách žiadnej organizácie na Slovensku, kontrolovať dodržiavanie všetkých záväzkov, ktoré kandidáti dajú pred voľbami. Je na voličoch, aby kontrolovali a pýtali sa zvolených starostov, primátorov a poslancov na ich záväzky spred volieb. Vyťahuje to občanov z pasivity, ak im na rodine, vzdelávaní ich detí k ich hodnotám či na iných veciach verejných záleží, musia sa zaujímať o to, ako ich zastupujú politici,“ uviedol pre Postoy.sk technický koordinátor projektu Tomáš Kováčik. Dodal, že kandidátom, ktorí sa k hodnotovo a prakticky náročnému Vyhláseniu pridali, dôveruje a myslí si, že tento krok každý z nich poctivo zvážil.

Inzercia

Aliancia projekt spustila v spolupráci s francúzskym hnutím La Manif pour tous. „Momentálne máme v databáze už 170 kandidátov a čím sú voľby bližšie, tým rýchlejšie pribúdajú bodky na mape aj tváre tých, ktorí sa zaviazali pomáhať rodine. Projekt teda mal zmysel pre voličov v mnohých mestách a obciach, aj keď jeho realizácia bola s našimi prostriedkami náročná a mohla prísť skôr,“ uviedol Tomáš Kováčik.

Podľa aliancie sú hodnoty rodiny, manželstva a detí univerzálne naprieč politickým spektrom a do projektu sa môžu prihlásiť všetci kandidáti. „Prorodinné hľadisko iste nie je jediný faktor pri rozhodovaní sa o kandidátoch vo voľbách, je však dôležitý,“ uzatvára Tomáš Kováčik.

Lukáš Melicher

Ilustračné foto: flickr.com

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.