Aktuality.sk: Kočner obchodoval s firmou z kauzy Technopol

Portál priniesol nové zistenia v kauze, ktorú otvoril Ján Kuciak.

Kočner je obvinený v kauze zmeniek. FOTO TASR - Dušan Hein

Podnikateľ Marian Kočner podľa zistení portálu Aktuality.sk predal spoločnosti Technopol Servis 40 percent akcií firmy, cez ktorú vlastnil aj byt v komplexe Bonaparte. Kočner pritom tvrdil, že nemá s prípadom nič spoločné. 

Ako píšu ďalej Aktuality.sk, v decembri 2016 ľudia blízki Kočnerovi nepriateľsky prevzali majetok Technopolu v hodnote 20 miliónov eur. Stalo sa tak na základe nezákonného valného zhromaždenia.

Kauzu odhalil Ján Kuciak, prípad Technopol dnes vyšetruje polícia, ktorá obvinila viaceré osoby.

Kočner tvrdil, že nemá s kauzou nič spoločné. Neskôr sa ale ukázalo, že z účtu Technopolu odišlo na jeho účet pol milióna eur. Obvinená Denisa Pávková navyše býva v dome, ktorý mu patrí, dodávajú Aktuality.sk.

Portál teraz zistil, že Kočner predal firme Technopol Servis 40 percent akcií spoločnosti Inkasný servis. Zvyšných 60 percent stále vlastní. Podľa Kočnera vlastnila firma Inkasný Servis v minulosti aj zmenky, na základe ktorých teraz vymáha od televízie Markíza 69 miliónov eur.

Cez firmu Inkasný Servis vlastnil Kočner aj byt v komplexe Bonaparte. Keď Kuciak neskôr zistil, že ho predal, Kočner sa mu vyhrážal, že bude hľadať špinu na jeho rodinu.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo