Palubný personál Ryanairu v Španielsku plánuje štrajk 8. januára

Ryanair predpokladá, že v utorok 8. januára vypraví všetky plánované lety aj napriek avizovanému štrajku palubného personálu v Španielsku.

Informovala o tom írska letecká spoločnosť.

Španielske odborové združenia USO a Sitcpla oznámili, že plánujú protesty v dňoch 8., 10. a 13. januára pre spory s vedením o pracovné podmienky.

Ryanair minulý rok tvrdo zasiahli štrajky palubného personálu aj pilotov vo viacerých krajinách Európy a prinútili ho zrušiť stovky letov. Najväčšie nízkonákladové aerolínie v Európe až v roku 2017 prvýkrát uznali odborové organizácie.

Odbory sa dohodli so španielskymi úradmi, že 8. januára dodržia rozvrh všetkých letov medzi španielskymi ostrovmi a inými krajinami a 50 % letov medzi španielskymi ostrovmi a španielskou pevninou. Ale upozornili, že nastúpia len na 25 % letov dlhších ako 500 kilometrov z a do Španielska.

Mauricio Gabala, hovorca zväzu Sitcpla, očakáva, že štrajk bude pokračovať, keďže odbory nezaznamenali žiadny náznak kompromisu zo strany Ryanairu. Domnieva sa tiež, že aerolíniám sa nepodarí vyhnúť sa narušeniu cestovných plánov svojich klientov. "Mnoho cestujúcich bude mať problémy," dodal.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo