Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. október 2014

V Bonne sa diskutuje o vedúcich trendoch kresťanských médií

Otázka budúcnosti kresťanských médií a náboženskej komunikácie sa včera otvorila na pôde Katolíckeho domu médií v nemeckom Bonne. Začal sa prvý katolícky kongres. medienkongress3.jpg Dvojdňové podujatie, ktorého ústredná téma má názov “Misia médiá. Budúce scenáre cir...

V Bonne sa diskutuje o vedúcich trendoch kresťanských médií

Otázka budúcnosti kresťanských médií a náboženskej komunikácie sa včera otvorila na pôde Katolíckeho domu médií v nemeckom Bonne. Začal sa prvý katolícky kongres.

Dvojdňové podujatie, ktorého ústredná téma má názov “Misia médiá. Budúce scenáre cirkevnej komunikácie“, otvoril biskup Gebhard Fürst, ktorý má v rámci biskupskej konferencie na starosti médiá, a riaditeľ Deutche Welle Peter Limbourg. Podľa Thea Mönch-Tegedera, riaditeľa Katolíckeho domu médií, by katolícki žurnalisti a médiá mali mať „ambíciu patriť k tým najlepším. Nemôžeme sa sťažovať na pokles kvality, ak sami nie sme pripravení byť našou prácou vzorom a príkladom pre ostatných.“ Ako uvádza Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska, Mönch-Tegeder dodáva, že podujatie vníma ako signál toho, že Cirkev prijíma výzvu, ktorú pre ňu predstavujú zmeny v mediálnom priestore.

Ocenenie pre najlepších

"Katolícki žurnalisti a médiá by mali mať ambíciu patriť k tým najlepším. Nemôžeme sa sťažovať na pokles kvality, ak sami nie sme pripravení byť vzorom a príkladom pre ostatných.“
Theo Mönch-Tegeder

Zdieľať

Súčasťou kongresu je aj udeľovanie cien pre katolícke médiá. Ocenenie spolu s finančnou odmenou vo výške 5000 eur si tento rok prevezme Raoul Löbbert, žurnalista časopisu Christ & Welt, ktorý v kategórii printových médií získa cenu za svoj príspevok Die Gnadenabteilung. Löbbert v článku predstavuje dejiny bývalého františkánskeho kláštora vo Waldnieli, ktorý bol sídlom vraždenia postihnutých detí národnými socialistami. Rovnako oceneným v kategórii elektronických médií bude aj televízny redaktor Marc Wiese. Cenu získa za reportáž o Severokórejčanovi, ktorý sa narodil v pracovnom tábore a ako 22-ročnému sa mu z neho podarilo ujsť. Príspevok s názvom Camp 14 - Total Control Zone odvysielal kanál ARTE.

Kongres, na ktorom sa zúčastňuje približne 200 účastníkov, sa okrem iného venuje aj vplyvu sociálnych médií na televízne vysielanie, škandalizácii žurnalistiky, či ďalšiemu rozvoju náboženského jazyka. Hlavný referát na tému Médiá v premenách prednesie Paul Bernhard Kallen, vedúci predstavenstva Hubert Burda Media AG.

Daniela Matejovičová
Autorka je študentkou žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.