Štátny sekretár Svätej stolice poďakoval Jánovi Figeľovi za ústavnú ochranu manželstva

Štátny sekretár Svätej stolice kardinál Pietro Parolin zaslal podpredsedovi NR SR Jánovi Figeľovi ďakovný list, ktorým reaguje na nedávne ukotvenie definície a ochrany manželstva v slovenskej Ústave.

V liste uvádza, že o tejto dôležitej ústavnej zmene bol informovaný aj Svätý Otec František. Najvyšší predstaviteľ vatikánskej administratívy s potešením spája túto úspešnú parlamentnú iniciatívu s oslavou Jubilejného roka Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska.

Ján Figeľ a kardinál Parolin sa téme ochrany manželstva a podpory rodiny venovali aj počas osobného stretnutia v rámci medzinárodnej konferencie na konci augusta vo Frascati, neďaleko Ríma. "Kardinál Parolin je spontánny a dobrosrdečný človek. Prejavil živý záujem o situáciu na Slovensku. Náš rozhovor sa však týkal aj konfliktu na Ukrajine a na Blízkom východe a pomocí prenasledovaným kresťanom vo svete," uviedol po stretnutí Ján Figeľ.

Úradu šéfa Štátneho sekretariátu sa Pietro Parolin ujal pred rokom, 15. októbra 2013, keď na základe rozhodnutia pápeža Františka vystriedal na tomto poste kardinála Tarcisia Bertoneho.

Tlačová správa KDH

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo