Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
29. 12. 2018, 12:50

Návrat na úspešnú vlnu (anketa Môj rok)

Rok 2018 z pohľadu Mateja Tótha.
Návrat na úspešnú vlnu (anketa Môj rok)

Foto: TASR/DPA

Toľko skloňovaný osmičkový rok nakoniec nepriniesol žiadne prevraty ani politickú zmenu pomerov v krajine. Priniesol však niečo dôležitejšie – zmenu vnímania politiky. Udalosti z konca februára a nechutná vražda mladých ľudí pohli niečím, čo bolo v nás dlho apatické.

Navonok to možno veľké zmeny neprinieslo, ale politici budú mať pri svojich rozhodnutiach pred sebou vždy pohľad na plné ulice. Zostáva nám len veriť, že im táto sebareflexia vydrží čo najdlhšie a prinesie čistejšiu politiku.

Politici budú mať pri svojich rozhodnutiach pred sebou vždy pohľad na plné ulice. Zostáva nám len veriť, že im táto sebareflexia vydrží čo najdlhšie a prinesie čistejšiu politiku. Zdieľať

Pre mňa osobne zostane rok 2018 zapísaný ako radostný, úspešný a šťastný. Nebol bez komplikácií ani jednoduchý. Priniesol aj smutné správy, ale na to zlé zabudneme a budeme si pamätať len to dobré. A toho bolo viac ako dosť.

Predovšetkým sme to v rodine zvládli bez vážnejších chorôb, v zdraví. Deti nám robili radosť v škole aj vo svojich záujmových aktivitách. Rastú nám z nich slušní, múdri a spokojní ľudia a to je pre mňa ako rodiča tá najlepšia správa roka. Pre mňa bolo veľkou vecou uvedenie mojej knihy „Odchýlka“. V minulosti by mi ani len nenapadlo, že keď sa budem prechádzať kníhkupectvom, na pulte bude kniha s mojou tvárou na titulke. Navyše kniha plní svoj účel, pomáha a inšpiruje tých, ktorí to potrebujú, a darí sa jej aj v predajoch. Výborne sa darí aj našej O2 Športovej akadémii Mateja Tótha. Prinášame športovanie a pohyb pre tisíce detí po celom Slovensku. Pri stretnutiach s deťmi, keď vidím radosť v ich očiach, tak si uvedomujem, že to moje športovanie malo už len kvôli tomu obrovský význam.

Darilo sa mi aj v mojej profesii. Po náročnom období som sa vrátil na úspešnú vlnu. Tak som si mohol zažiť akoby nanovo pocity pred pretekmi, užiť si atmosféru veľkých aj menších súťaží. Minulý rok som mal pocit, že mi to už nebude chýbať, naopak, že to už nechcem zažiť, ale tento rok mi ukázal, že mi to naďalej prináša radosť a hlavne moje výkony stále dokážu potešiť ľudí v mojom okolí, ale v podstate aj celé Slovensko.

Ešte aj tie preteky na Majstrovstvách Európy v Berlíne akoby symbolicky reprezentovali udalosti z minulého roka. Všetko išlo podľa plánu, pomaly sa blížil cieľ a ja som kráčal na prvom mieste. Potom však prišiel pád, predbiehal ma jeden súper za druhým a v mojej hlave zavládla rezignácia, uspokojil som sa a vzdal  boja o medaily. Potom však prišiel obrat, vďaka obrovskej podpore fanúšikov som zmobilizoval svoje sily, prišiel do mňa nával novej energie a v úplnom závere sa mi podarilo dostať na druhú priečku a získať pre Slovensko striebornú medailu.

To mi kázalo, aké je dôležité nevzdať sa a bojovať až do konca. Aj na prvý pohľad neprekonateľné prekážky sa silou vlastnej vôle a podpory blízkych dajú prekonať. Tým sa pre mňa celý ten proces uzavrel. V duši zavládol pokoj a mier.

 

 

Odporúčame