Poslanci NR SR schválili rozpočet na rok 2019

Poslanci parlamentu v stredu hlasovaním podporili vyrovnaný štátny rozpočet na rok 2019.

Pred samotným hlasovaním potleskom privítali významného hosťa na balkóne rokovacej sály, ktorým bol šachový veľmajster Anatolij Karpov.

Vládny návrh zákona o štátnom rozpočte na nasledujúci rok podporilo spolu 79 poslancov. Predseda Národnej rady (NR) SR a SNS Andrej Danko po hlasovaní s radosťou konštatoval, že ministri za Slovenskú národnú stranu sú s rozpočtom spokojní.

"Teší ma, že minister obrany SR môže pristúpiť k zásadnej reforme odmeňovania vojakov, k zvyšovaniu platov, k zachovaniu slovenského zbrojárstva. Z hľadiska školstva môžem povedať, že tou hlavnou zmenou, po ktorej volali zástupcovia odborárov bolo zlepšiť podmienky nástupu nových učiteľov, zmeniť podmienky pedagogických a aj nepedagogických pracovníkov a myslím si, že dnes by už otázka zvyšovania platov nemala byť hlavnou témou aj pri reforme školstva. Čo sa týka pôdohospodárstva, môžem povedať, že tento rozpočet ráta aj s rezervou 50 miliónov eur pre potravinárov a poľnohospodárov v prípade, že by neprešiel osobitný odvod. Nikdy v histórii Slovenskej republiky pôdohospodári nemali takú systémovú podporu," konštatoval Danko.  

Predseda NR SR dodal, že je hrdý na to, že mohol byť pri zostavovaní tohto rozpočtu.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo