Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. december 2018

Vyšetrovatelia v štyroch európskych krajinách zasahujú proti talianskej mafii

Vyšetrovatelia v Nemecku, Taliansku, Holandsku a Belgicku zasiahli v stredu ráno proti členom talianskej mafiánskej organizácie 'Ndrangheta. Pri početných raziách zadržali viacero osôb a prehľadali veľký počet objektov, oznámil nemecký Spolkový kriminálny úrad (BKA).

V Nemecku došlo k zásahom v Severnom Porýní-Vestfálsku a Bavorsku. Aktivity vyšetrovateľov sa sústredili na prvú zo zmienených spolkových krajín, uviedla hovorkyňa BKA s tým, že razie momentálne stále pokračujú, informovala agentúra DPA.
      

Podľa denníka Bild prehľadali v Nemecku celkovo viac než 100 objektov, medzi nimi aj pizzerie.
      

Zatiaľ nie je jasné, koľko podozrivých zadržali a kde presne sa prehliadky konali. Podľa agentúry ANSA však razie prebehli aj v Južnej Amerike.
      

Medzinárodnú akciu koordinoval európsky justičný orgán Eurojust, ktorý poskytne informácie o tomto vyšetrovaní na poludnie v Haagu. Nemecký úrad BKA avizoval zverejnenie bližších podrobností na popoludnie (15.00 h).
      

Kalábrijská 'Ndrangheta je v súčasnosti považovaná za najsilnejšiu z talianskych mafiánskych organizácií. Má dominantné postavenie pri pašovaní drog do Európy a je aktívna aj v Nemecku, približuje DPA.

Inzercia

Odporúčame

SaS navrhuje zrušiť milosť udelenú Kočnerovi

SaS navrhuje zrušiť milosť udelenú Kočnerovi

Väzobne stíhanému podnikateľovi Marianovi Kočnerovi by mala byť zrušená milosť, ktorú mu v kauze Technopol pred viac ako dvoma dekádami udelil vtedajší prezident Michal Kováč. Tvrdia to opoziční poslanci zo SaS, ktorí v tomto duchu predkladajú ústavný zákon. O právnej norme diskutuje plénum v úvode siedmeho rokovacieho dňa 38. schôdze parlamentu.

 Ministri dúfajú, že M. Lajčák z vlády neodíde

Ministri dúfajú, že M. Lajčák z vlády neodíde

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši (Smer-SD) verí, že minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) zostane vo vláde. Čo pre to chce kabinet urobiť pred jeho rokovaním, nepovedal.