12 pravidiel pre život – jedna z najpredávanejších súčasných kníh na svete

12 pravidiel pre život – jedna z najpredávanejších súčasných kníh na svete

Jordan Peterson je jedným z najpopulárnejších mysliteľov súčasnosti a patrí medzi najlepších obhajcov overených právd. Jeho novú knihu sme sa preto rozhodli ponúknuť aj v našom eshope.

Petersonove prednášky o Biblii, ľúbostných vzťahoch či mytológii si získali milióny divákov na celom svete. Vo svojej knihe 12 pravidiel pre život ponúka dômyselné a praktické princípy toho, ako viesť zmysluplný život. Nevytvára pritom nové imaginárne pravidlá, naopak, knihu stavia na hodnotách, ktorými sa ľudia riadia stáročia.

Peterson je profesorom psychológie na Torontskej univerzite a počas pôsobenia na Harvarde ho nominovali na prestížnu Levensonovu cenu za inovatívnu výučbu.

Svoje rady podáva veľmi zrozumiteľným a moderným spôsobom. Hovorí, aby sme si upratali vo vlastnom dome, skôr než začneme kritizovať iných, aby sme sa porovnávali so svojím včerajším ja, nie s dnešným ja niekoho iného. Radí nám, aby sme vždy hovorili pravdu (alebo aspoň neklamali). Nemáme sa snažiť dosiahnuť šťastie, ale hľadať zmysel, len tak budeme vedieť prijať aj utrpenie, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou nášho života.

V mnohých návrhoch je v kontexte súčasnej doby, keď sa posúvajú hranice a relativizujú sa zaužívané pravidlá, veľmi provokatívny. Vďaka tomu a aj pre svoju vytrvalosť a invenciu udrel na strunu, ktorá sa rozozvučala po celom svete.

Len čo kniha v januári tohto roku vyšla v anglickom jazyku, okamžite sa stala bestsellerom a zaradila sa na prvé miesta v rebríčkoch kníhkupectiev. V súčasnosti sa preložila do 45 rôznych jazykov a na celom svete si ju kúpilo už niekoľko miliónov ľudí.

Peterson sa stal „náhradným otcom pre celú generáciu mužov. A súčasne protijedom pre ľudí otrávených politikou identity. Nadčasové pravdy dokáže pretlmočiť do moderného jazyka a vie ich tiež uviesť do prekvapujúcich súvislostí“, napísal v jeho profile náš redaktor Lukáš Krivošík.

12 pravidiel pre život je pútavá a inšpiratívna kniha. Zakúpiť si ju môžete v našom eshope so zľavou 10 %, navyše pri nákupe nad 16 eur máte poštovné zdarma. Veríme, že po nej radi siahnete.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo