Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. novembec 2018

ČR: Babiš zrušil koaličné rokovania s ČSSD

České vládne hnutie ANO a sociálna demokracia sa mali vo štvrtok popoludní stretnúť na koaličných rokovaniach a riešiť sociálne veci. Premiér Andrej Babiš (ANO) však schôdzku zrušil. Spravodajskému portálu Novinky.cz vysvetlil, že to bolo z časových dôvodov.

Rokovania sa budú namiesto štvrtka konať na budúci týždeň, povedal Novinkám hovorca Českej strany sociálnodemokratickej (ČSSD) Petr Vurbs. Podľa hovorkyne ANO Lucie Kubovičovej sa dátum ešte spresní.
      

Na otázku, prečo sa dohodnutá schôdzka koalície neuskutoční, Babiš odpísal: "Z časových dôvodov."
      

Premiér nebol v stredu nadšený, keď sa vládni sociálni demokrati rozhodli, že v piatok pri hlasovaní o vyslovení nedôvery vláde opustia sálu. "Ak sa ČSSD rozhodla, že odíde zo sály a nepodporí svoju koaličnú vládu, tak to nechápem. Je to pre mňa sklamanie," napísal v stredu Babiš portálu Novinky.cz. v esemeske.
      

Vedenie ČSSD okrem toho v stredu vyzvalo Babiša, aby nominoval iného premiéra z ANO na obdobie, kým sa nevyriešia jeho kauzy okolo rekreačnej farmy Čapí hnízdo a údajného únosu jeho syna Andreja Babiša mladšieho na Krym anektovaný Ruskom. Ak sa tak nestane, podľa ČSSD by bolo najlepšie rozpustiť Poslaneckú snemovňu, dolnú komoru českého parlamentu, a usporiadať predčasné voľby.

Inzercia

Odporúčame

Británia a EÚ sa dohodli na deklarácii o budúcich vzťahoch

Británia a EÚ sa dohodli na deklarácii o budúcich vzťahoch

Vyjednávači Európskej únie a Británie sa dohodli na texte politickej deklarácie o budúcich vzťahoch oboch strán po brexite. Deklaráciu budú v nedeľu schvaľovať na summite lídri členských krajín EÚ spolu s dohodou o vystúpení Spojeného kráľovstva z Únie. Oznámil to vo štvrtok predseda Európskej rady Donald Tusk.

Gál odvolal Kašajovú, takmer 300 strán zo spisu k Technopolu sa našlo

Gál odvolal Kašajovú, takmer 300 strán zo spisu k Technopolu sa našlo

Minister spravodlivosti Gábor Gál odvolal z funkcie predsedníčku Okresného súdu (OS) Bratislava I Annu Kašajovú. Vyvodil tak osobnú zodpovednosť v prípade zmiznutých takmer 300 strán zo spisu ku kauze Technopol. Gál o tom informoval na štvrtkovej tlačovej konferencii. Poverená vedením súdu bude zatiaľ podpredsedníčka OS Bratislava I. Gál tiež povedal, že stratené strany sa našli.