Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. novembec 2018

Vládny balík opatrení pre marginalizované skupiny prišiel podľa OĽANO neskoro

Hnutie Obyčajných ľudí a nezávislých osobností (OĽaNO) mieni, že vláda prišla s balíkom opatrení na posilnenie uplatnenia marginalizovaných skupín na trhu práce neskoro. Tiež jej vyčíta, že myslí "viac na cudzích" ako na Slovákov.

"Je nepredstaviteľné, aby štát myslel viac na cudzích ako na vlastných. Najskôr umožnia prácu vo fabrikách Srbom, Ukrajincom a iným cudzincom, až potom začnú premýšľať, ako zamestnať vo fabrikách dlhodobo nezamestnaných Rómov. Napriek tomu vláda nepodnikla žiadne kroky, aby využila potenciál – pracovnú silu dlhodobo nezamestnaných z rómskych osád," uviedli Obyčajní s tým, že podľa nich ani dnes nie je jasné, aké opatrenia vlastne chce súčasná vláda zaviesť.

Podobne v hodnotení matovičovcov skončilo aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. "Povinnú predškolskú výchovu sľúbili uzákoniť v septembri 2019. Už vtedy sme ich upozorňovali, že je to neskoro a nechávajú problémy budúcej vláde. Dnes hovoria, že legislatíva nie je pripravená a predškolská výchova má byť povinná až od roku 2020," čo OĽaNO považuje za nedostačujúce.

Pri plnení úloh v rámci opatrení na posilnenie uplatnenia marginalizovaných skupín na trhu práce má spolupracovať splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Ábel Ravasz. Dokument schválila vláda SR na utorkovom (20. 11.) rokovaní. Jeho plnenie by malo výrazne prispieť k uplatniteľnosti ľudí z marginalizovaných komunít na otvorenom trhu práce.

Inzercia

Odporúčame