USA: Strelec v bare v Kalifornii zabil najmenej 12 ľudí

Najmenej 12 ľudí vrátane jedného policajta prišlo o život pri streľbe, ktorú spustil v noci na štvrtok neznámy útočník v bare na juhu Kalifornie. Trinástym mŕtvym bol samotný páchateľ. Ďalších dvanásť osôb utrpelo zranenia, informovala agentúra AP s odvolaním sa na oficiálne zdroje. Pri streľbe po príchode do baru utrpel zranenia aj zástupca šerifa, ktorý neskôr v nemocnici zomrel, uviedol šerif z okresu Ventura Geoff Dean.

Podľa úradov na mieste našli aj telo strelca. Jeho totožnosť zatiaľ nezverejnili.
      

Hovorca šerifa predtým informoval, že podľa prvotných informácií došlo k streľbe v podniku Borderline Bar & Grill v kalifornskom meste Thousand Oaks v stredu večer približne o 23.20 h miestneho času. Mesto sa nachádza približne 65 kilometrov západne od Los Angeles.
      

Podľa očitých svedkov muž v bare plnom ľudí vypálil z ručnej zbrane niekoľko výstrelov, hodil na nich dymovnice a v streľbe pokračoval. Miestna polícia pre denník Los Angeles Times uviedla, že v bare padlo najmenej 30 výstrelov.
      

Polícia neskôr spresnila, že v bare sa v čase streľby nachádzali stovky mladých ľudí, keďže sa tam konala študentská akcia.
      

Podľa spravodajského servera Sky News svedkovia strelca opísali ako dvadsiatnika z Blízkeho východu s bradou a v čiernom oblečení.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo