Kandidáti na bratislavského primátora budú diskutovať o probléme bezdomovectva

Štyria najrelevantnejší kandidáti na primátora hlavného mesta podľa zverejnených prieskumov budú v utorok (6.11.) podvečer diskutovať v Nocľahárni sv. Vincenta de Paul v Bratislave o tom, ako sa má postaviť mesto k bezdomovectvu.

Diskusiu s kandidátmi s názvom Primátori na periférii pripravila nezisková organizácia Depaul Slovensko v spolupráci so spoločenstvom Ladislava Hanusa. V publiku majú sedieť aj desiatky ľudí bez domova. 

      V najväčšej bratislavskej nocľahárni pre ľudí bez domova budú diskutovať Ivo Nesrovnal, Václav Mika, Ján Mrva a Matúš Vallo. "Kandidátov sme vyzvali, aby spolu s nami prišli hľadať odpovede na problematiku bezdomovectva. Naša práca ani práca akéhokoľvek sociálneho pracovníka totiž nikdy nebude efektívna, ak s nami mesto nebude spolupracovať a kooperovať na efektívnych riešeniach a prevencii," povedal riaditeľ Depaul Slovensko Jozef Kákoš.

      Nezisková organizácia chce diskusiou dosiahnuť, aby sa popri problémoch s dopravou či výstavbou, o ktorých sa hovorí v predvolebnej kampani denne, nezabudlo aj na témy ako gamblerstvo, hazard, drogy a pomoc ľuďom, ktorí žijú na periférii spoločenského záujmu.
      Depaul Slovensko patrí už viac ako desať rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú ruku ľuďom bez domova. V Bratislave denne v jej zariadeniach nájde prístrešie viac ako 250 ľudí.

      Primátorom Bratislavy chce byť v tohtoročných komunálnych voľbách deväť mužov a jedna žena. Medzi nezávislými kandidátmi sú súčasný primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, autor i organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková.

      Na bratislavského primátora kandiduje aj architekt a hudobník Matúš Vallo, ktorý má podporu mimoparlamentných strán Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko, advokát Jaroslav Brada, ktorý je kandidátom Strany moderného Slovenska a s podporou mimoparlamentnej strany NAJ - nezávislosť a jednota i Strany mladých ľudí o hlasy voličov zabojuje Viktor Béreš.

      Jediným spoločným kandidátom opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, OKS, Nova, Zmena zdola na primátora Bratislavy je súčasný starosta Vajnôr Ján Mrva. S podporou Slovenskej ľudovej strany Andreja Hlinku kandiduje na šéfa bratislavskej samosprávy tiež odborný pracovník Andrej Trnovec a s podporou Slovenskej národnej jednoty - strany vlastencov právnik Roman Ruhig.
      Komunálne voľby budú v sobotu 10. novembra.
 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo