Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Komentáre a názory
23. jún 2014

Obrana tradičnej rodiny ako extrémny názor?

V sobotu sa v Bratislave bude konať 5. ročník Dúhového pride-u. Dáva si za cieľ presadzovať tzv. práva LGBTI osôb, ktoré majú byť podľa ich vyjadrení v spoločnosti diskriminované. Postoy.sk vám naopak ponúka rozhovor s človekom, ktorý bol pre obhajobu tradičnej rodiny prepustený z práce. ...

Obrana tradičnej rodiny ako extrémny názor?

V sobotu sa v Bratislave bude konať 5. ročník Dúhového pride-u. Dáva si za cieľ presadzovať tzv. práva LGBTI osôb, ktoré majú byť podľa ich vyjadrení v spoločnosti diskriminované. Postoy.sk vám naopak ponúka rozhovor s človekom, ktorý bol pre obhajobu tradičnej rodiny prepustený z práce.

Na Slovensku nie sú známe prípady, kedy by boli homosexuálne alebo inak orientované LGBTI osoby postihované v zamestnaní, na úradoch alebo dokonca by bolo na nich páchané násilie z dôvodu ich orientácie. Ak by k tomu došlo, páchatelia by mali byť riadne potrestaní, keďže na ochranu osobnej bezpečnosti a cti všetkých ľudí bez rozdielu už dnes platia rovnaké zákony. 

Inzercia

Zdieľať

V rozhovore, ktorý vám ponúkame, poukazujeme naopak na situáciu, ku ktorej priamo speje súčasné spoločenské dianie vychádzajúce v ústrety agende LGBTI. Tí, ktorí chcú iba zachovať stáročiami overené status quo ohľadom rodiny, bývajú pokladaní za extrémistov, ktorí majú škodiť menšinám iba kvôli svojmu názoru. A sú za tento svoj názor reálne postihovaní, napr. vo svojom zamestnaní.

Rozhovor sme sa rozhodli urobiť anonymne. Dotyčný IT manažér totiž pri svojom prepustení podpísal dohodu o tom, že nebude o udalosti verejne rozprávať, priamo nemenujeme ani jednu stranu sporu. Prepustený zamestnanec je dlhoročný známy redakcie Postoy.sk, je spoľahlivý a veľmi zodpovedný človek. Ako ho poznáme, LGBTI témam sa nijako zvlášť nevenuje, iba sa na svojom pracovisku rozhodol slušným a kultivovaným spôsobom prejaviť svoj názor.

LGBTI osoby majú rovnakú ľudskú dôstojnosť ako každý človek. No požiadavky ich aktivistov nesmerujú k obhajobe základných ľudských práv, ale k nadštandardným výsadám a k zmene chápania rodiny. Medzi základné práva naopak patrí právo na slobodu slova a to je jedno z tých, ktoré sú v tejto veci porušované.

Lukáš Obšitník

Odporúčame

Zdrap papiera

Zdrap papiera

Keď tak rozdielne organizácie, ako strana Most-Híd a Matica slovenská vyjadria zhodne názor, že niečo nie je v poriadku, je to úplne jasné: žijeme v zaujímavých časoch. 343628_orig2.jpg Na čom sa to teda slovenskí národovci a maďarskí mostári zhodli? Že celoštátna s...

Katolícky kňaz dostal cenu od OSN. Mal by ju vrátiť

Katolícky kňaz dostal cenu od OSN. Mal by ju vrátiť

Taliansky katolícky kňaz včera (12. júna 2014, pozn.red.) získal od OSN vysokú poctu. Je to hrozivá pocta od hrozivej organizácie – a mal by ju odmietnuť. Podľa všetkých správ robí páter Aldo Marchesini obdivuhodnú prácu medzi najchudobnejšími v Afrike. Marchesini, člen Spoločenstva kňazov Srdca J...