Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. október 2018

Erdogan: Chášukdžího vrahovia neujdú pred spravodlivosťou

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu vyhlásil, že jeho krajina je rozhodnutá nedopustiť, aby všetci tí, čo sú zodpovední za zavraždenie novinára Džamála Chášukdžího, unikli pred spravodlivosťou.

Erdogan sa takisto zaviazal, že Turecko sa podelí "transparentným spôsobom" o akékoľvek nové dôkazy, ktoré získa pri vyšetrovaní prípadu.
      

Na sympóziu v Ankare sa vyjadril, že Turecko je odhodlané neumožniť ututlanie tejto vraždy.
      

Saudská Arábia najskôr popierala, že by niečo vedela o zmiznutí novinára. Potom tvrdila, že Chášukdžího - prispievateľa novín The Washington Post a kritika saudskoarabskej kráľovskej rodiny a korunného princa Muhammada bin Salmána - zabili 2. októbra pri "bitke" s predstaviteľmi kráľovstva. Tí boli za ním údajne vyslaní s úlohou, aby ho "povzbudili" k návratu do Saudskej Arábie.
      

V nedeľu saudskoarabský minister zahraničných vecí Ádil Džubajr oficiálne označil zabitie novinára za "vraždu". Saudská Arábia uviedla, že pre podozrenie z podielu na tomto čine bolo zadržaných 18 osôb.
      

Turecké médiá aj tureckí predstavitelia tvrdia, že 59-ročného novinára žijúceho v USA zavraždilo a rozštvrtilo 15-členné saudskoarabské komando.

Inzercia

Odporúčame