Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. október 2018

Trump označil zabitie Chášukdžího za "totálne fiasko"

Americký prezident Donald Trump oznámil, že v stredu popoludní ho americkí predstavitelia, ktorí sa zaoberajú zavraždením novinára Džamála Chášukdžího saudskoarabskými agentmi, budú o prípade informovať.

Pozajtra "už budeme vedieť takmer všetko, čo sa dá (o tom) vedieť", uviedol v utorok Trump.
      

Vraždu Chášukdžího označil americký prezident za "totálne fiasko". A dodal, že Saudská Arábia nemala nikdy ani len uvažovať o  zavraždení kritického novinára, prispievajúceho pre denník The Washington Post.
      

Trump vyhlásil: "Ale uvažovali o tom a aj všetko ostatné, čo urobili, bolo veľmi zlé."
      

Šéf Bieleho domu zopakoval, že saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán popiera, že vedel o pláne na vraždu ešte pred jej vykonaním.
      

Trump v utorok už skôr na stretnutí s novinármi v Oválnej pracovni Bieleho domu kritizoval saudskoarabskú operáciu, pri ktorej zabili novinára Chášukdžího, a povedal, že to bolo jedno z "najhorších ututlávaní v dejinách ututlávaní".
      

Prezident reportérov informoval, že čoskoro očakáva úplnú správu o vražde. Dodal však: "Mali veľmi zlý pôvodný plán." A "uskutočnili ho veľmi zle".
      

Saudská Arábia vyhlásila, že Chášukdží, ktorí písal kritické články o saudskoarabskom korunnom princovi Muhammadovi bin Salmánovi, zomrel nešťastnou náhodou 2. októbra pri potýčke na saudskoarabskom konzuláte v tureckom Istanbule.
      

Avšak tureckí predstavitelia tvrdia, že novinára mučil, zabil a rozštvrtil 15-členný saudskoarabský tím a predstavitelia kráľovstva naplánovali vraždu niekoľko dní vopred.

Inzercia

Odporúčame