Kolégium Antona Neuwirtha pozýva na Free Society Seminar

Kolégium Antona Neuwirha v spolupráci s Faith & Reason Institute si Vás srdečne dovoľujú pozvať na štrnásty ročník Free Society Seminar, ktorý sa tento rok uskutoční v historickom kaštieli v priestoroch Kolégia Antona Neuwirtha v Ivanke pri Dunaji a v druhej polovici v hoteli v srdci čarokrásnej Banskej Štiavnice! 

Cieľom seminára je vytvorenie medzinárodnej skupiny 15 študentov pre európsko-americký dialóg o dôležitých intelektuálnych otázkach modernej spoločnosti. Seminár je určený pre tých študentov, ktorí túžia po múdrosti a po spoznávaní nových myšlienok a názorov, a ktorým nechýba odvaha hľadať pravdu.

Hlavnou náplňou seminára sú akademické diskusie a prednášky špičkových pedagógov z USA a Slovenska, ktoré majú konfrontovať súčasné kultúrne paradigmy z oblasti politiky, ekonomiky a kultúry. Hlavnou témou tohto ročníka bude "On the Fundamental Principles of Democracy and Current Challenges of Free Society".

Seminár je okrem akademickej časti výnimočný aj malým počtom študentov v skupine, priateľským vzťahom s vyučujúcimi, inšpirujúcimi miestami, v ktorých sa seminár koná, a v neposlednom rade aj dobrým jedlom, príjemnou spoločnosťou a duchovným obohatením. Neodmysliteľnou súčasťou seminára sú tiež poznávacie výlety, kultúrne večery a BBQ party.

Seminár je pre študentov plne hradený. Deadline na podanie prihlášky je 1. jún 2014. Podrobnejšie informácie na www.freesociety.sk.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo