Petíciu za vypísanie referenda o ochrane rodiny podpísalo už 100 tisíc ľudí

Viac ako 55 tisíc podpisov na petičných hárkoch za vypísanie referenda o ochrane rodiny už dobrovoľníci doručili na adresu Aliancie za rodinu. Ďalších niekoľko desiatok tisíc je pripravených na odoslanie.

„Len od pondelka sme dostali vyše 20 tisíc podpisov, a to najmä vďaka vyše tisícke dobrovoľníkov po celom Slovensku. Prihlásili sa nám, intenzívne oslovujú ľudí a zbierajú podpisy vo svojich obciach a mestách. Osobne s nimi  komunikujú celkom prirodzenou formou. Každý deň nám teraz prichádza do centrály minimálne 5-tisíc podpisov. Podľa telefonickej komunikácie s našimi koordinátormi predpokladáme, že naši dobrovoľníci už majú vyzbieraných ďalších 80-tisíc podpisov, ktoré nám doručia v blízkej dobe,“ povedal Chromík. 

Aliancia začala podpisy zbierať v apríli. Dnes - v Medzinárodný deň rodiny - plánovala Aliancia začať zber podpisov aj na námestiach miest. „Veľmi zlé počasie nám v tom dnes zabránilo, ale neodradí nás od toho, aby sme na námestia vyšli spolu so slniečkom,“ uviedla Anna Verešová, hovorkyňa Aliancie. „Podpisy chceme zbierať, aby sme zvýraznili, že otec a mama sú pre dieťa navždy to najlepšie a že je to potrebné pretaviť aj do našej legislatívy a atmosféry v spoločnosti,“ dodala.

Zdieľať

Aliancia sa chce občanov Slovenskej republiky v referende opýtať na štyri otázky. Či súhlasia s tým, aby sa manželstvom mohol nazývať len zväzok jedného muža a jednej ženy, či súhlasia so zachovaním súčasného stavu, aby si homosexuálne spolužitia nemohli nárokovať práva, ktoré patria výlučne iba manželstvu, či súhlasia, aby si homosexuálne spolužitia nemohli nárokovať adopcie detí a či súhlasia, aby rodičia mohli rozhodovať o spôsobe výchovy a vzdelávania svojich detí v školách pri citlivých kultúrno-etických veciach ako je sexuálne správanie alebo eutanázia.

Hovorca Aliancie Peter Kremský dopĺňa: „Tak, ako sa zber veľmi dobre rozbehol, chceme v ňom pokračovať aj naďalej všade, kde sme zbierali doteraz. Čas je krátky, ale dúfame, že sa nám podarí vyzbierať podpisy tak, aby sme budúcemu prezidentovi Andrejovi Kiskovi umožnili vyhlásiť referendum kvôli ušetreniu nákladov v deň komunálnych volieb, aby sa mohli konať spoločne.“

Aliancia za rodinu je občianska iniciatíva organizácií a jednotlivcov, ktorá vznikla v decembri 2013 na podporu hodnôt manželstva a rodiny. Momentálne ju podporuje 90 organizácií venujúcich sa sociálnej práci v teréne, pomoci rodinám, deťom z detských domovov, slobodným matkám, hendikepovaným, vzdelávacím aktivitám a tiež ochrane a presadzovaniu ľudských práv. 

Foto: facebook.com/alianciazarodinu

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo