Markíza a JOJ informujú o obhajkyni Andruskóa protirečivo (aktualizované)

Markíza a JOJ informujú o obhajkyni Andruskóa protirečivo (aktualizované)

Marián Kočner odchádza zo ŠTS v Banskej Bystrici 23. júna 2018. Foto: TASR - Lenka Krošláková

Advokátka Zoltána Andruskóa pre TV JOJ poprela, že by Markíze potvrdila to, že jej klient označil Kočnera za objednávateľa vraždy.

Televízia Markíza cez svoj portál tvnoviny.sk dnes informovala, že obhajkyňa obvineného Zoltána Andruskóa Lívia Kňažíková jej potvrdila, že Andruskó označil Mariana Kočnera za objednávateľa vraždy.

Obhajkyňa Andruskóa, údajného spotredkovateľa vraždy Jána Kuciaka, tiež pre Markízu uviedla, že jej klient spolupracuje s vyšetrovacím tímom. Podľa televízie tiež potvrdila aj informácie Denníka N, podľa ktorých Andruskó označil za objednávateľa vraždy Mariána Kočnera.

O tom, v akom vzťahu bol Zoltán Andruskó s Alenou Zsuzsovou, ktorú polícia zatiaľ označuje za objednávateľku vraždy, vraj obhajkyňa Kňažíková nevie, napísal portál tvnoviny.sk. Advokátka tiež potvrdila, že netuší, za čo jej klient dlhoval peniaze podnikateľke z Komárna.

Televízia JOJ, naopak, informuje, že advokátka Kňažíková pre ňu poprela, že by potvrdila to, že jej klient označil Kočnera za objednávateľa vraždy.

JOJka tvrdí, že sa jej podarilo skontaktovať s Líviou Kňažíkovou. Podľa Kňažíkovej vyjadrenia, ktoré zverejnila televízia Markíza, nie sú pravdivé. Pre televíziu JOJ povedala, že sa sa voči nim ohradzuje. Tvrdí, že nikdy nepovedala, že jej klient spolupracuje s vyšetrovacím tímom a nepotvrdila, že Zoltán Andruskó označil Mariana Kočnera za objednávateľa vraždy Jána Kuciaka, uvádza JOJ na svojom portáli noviny.sk.

"Vyslovene popieram, že by som mala takéto informácie podať," uviedla Kňažíková. 

Polícia dnes vyhlásila, že sa nebude vyjadrovať k relevantnosti medializovaných informácií o objednávateľovi vraždy novinára Jána Kuciaka. 

„Polícia sa k procesnej stránke prípadu absolútne nevyjadruje. Medializované informácie nie sú z oficiálneho zdroja, k ich relevantnosti sa vyjadrovať nebudeme,“ uviedlo oddelenie komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru. Informácie z „neoverených“ zdrojov nekomentuje podľa svojej hovorkyne Jany Tökölyovej ani Úrad špeciálnej prokuratúry.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvojicu mladých ľudí zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70 000 eur. Obvinené sú zatiaľ štyri osoby – Alena Zs., ktorá mala za objednávku Kuciakovej vraždy zaplatiť, Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť, a Zoltán A. ako sprostredkovateľ. Sú vo väzbe.

 

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo