Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. apríl 2014

Nenápadní hrdinovia, o.z. vydali audio-CD spomienok Silvestra Krčméryho

Nenápadní hrdinovia, o.z. uviedli audio CD s názvom Spomienky MUKLa. Predstavili ho v predvečer svätorečenia Jána Pavla II. počas svätej omše v byte členky Kolakovičovej Rodiny pani Doroty Kravjanskej v Karlovej Vsi. img_9126x1.jpg „Sme radi, že sme tento akt uvedeni...

Nenápadní hrdinovia, o.z. vydali audio-CD spomienok Silvestra Krčméryho

Nenápadní hrdinovia, o.z. uviedli audio CD s názvom Spomienky MUKLa. Predstavili ho v predvečer svätorečenia Jána Pavla II. počas svätej omše v byte členky Kolakovičovej Rodiny pani Doroty Kravjanskej v Karlovej Vsi.

Sme radi, že sme tento akt uvedenia CD narozprávaného pánom Štefanom Bučkom z kníh, ktoré napísal Silvester Krčméry zo Spoločenstva Fatima, mohli uskutočniť v rámci odovzdania obetných darov počas svätej omše celebrovanej pátrom Ondrejom Gábrišom SJ. Ten nedeľu čo nedeľu chodieval k Silvovi slúžiť sväté omše počas svojho pôsobenia v Ivanke pri Dunaji,“ uviedol autor projektu František Neupauer.

Obsahom CD sú narozprávané texty z kníh, ktoré o svojom živote a väzení napísal Silvester Krčméry, jedna z vedúcich osobností slovenského protikomunistického disentu.

"Obsahom CD sú Štefanom Bučkom narozprávané texty z kníh, ktoré o svojom živote a väzení napísal Silvester Krčméry, jedna z vedúcich osobností slovenského protikomunistického disentu."

Inzercia

Zdieľať

Zástupcovia Kolakovičovej Rodiny (osobne pani Dorota Kravjanská a v duchovnom spojení s pánom Imrichom Mrázom), Silvovej rodiny (rodná sestra Gabriela, vyd. Špániková) niesli ako obetný dar CD. Realizátori prezentácie tým chceli poukázať na to, že tak Kolakovičova Rodina, ako aj rodná rodina sú nositeľmi obsahu príbehu Silvestra Krčméryho, ktorý žil v jednote s pozemskou rodinou i nebeskou. Ján Tkáč (autor hudby), Marián Staňo (autor grafiky) a František Neupauer niesli ako obetný dar obal CD, aby poukázali, že oni len vložili do obalu to krásne, čím Silvester Krčméry žil a bol i vďaka rodinnému zázemiu duchovnej i prirodzenej rodiny. Graficky som to stvárnil ako takú krabičku, v ktorej je vzácny poklad,“ uviedol Marián Staňo.

V malom byte sa takto uviedlo do života CD, ktoré je možné si zakúpiť počas Bratislavských Hanusových dní, ako aj objednať mailom na neupauer@november89.eu, za účasti autorov, rodiny Kravjanskej, rodiny Krčméryových i opatrovateľky Silvestra Krčméryho. Pekné bolo aj vekové rozpätie 20 účastníkov prezentácie: od 4-mesačného bábätka po 87-ročného pána Kravjanského. Svätú omšu páter Ondrej Gábriš obetoval za Silva Krčméryho, Vlada Jukla, členov Kolakovičovej Rodiny i tých, ku ktorým sa CD dostane a budú ho počúvať. V homílii uviedol: „Silvo, Vlado a ďalší boli ochotní nasledovať Ježiša, zostávali verní aj v utrpení. Svedectvo ich vernosti znamená veľké požehnanie. Ich odumieraním vzišla nová úroda, ktorej sme aj my účastní.“ Na záver dodal: „Nech aj ich svedectvo a orodovanie v nebi za nás nám pomáhajú prežiť čo najlepšie naše poslanie tu na zemi."

Prvá verejná prezentácia CD bude 1. mája o 15.50 hod. v Múzeu zločinov a obetí komunizmu v Bratislave (Nám. slobody 3). V deň, keď si aj sv. omšou v Katedrále sv. Martina pripomenieme výročie úmrtia Vladímíra Jukla, ktorý so Silvestrom Krčmérym založili Spoločenstvo Fatima.

Postoy.sk informoval František Neupauer.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.