Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. september 2018

Gorbačov v novej knihe: Rusko zohráva kľúčovú úlohu na medzinárodnej scéne

Bývalý sovietsky prezident Michail Gorbačov sa domnieva, že Rusko zohráva kľúčovú úlohu na medzinárodnej scéne a západ by mal upustiť od snáh izolovať jeho krajinu. Gorbačov to uvádza vo svojej najnovšej knihe s názvom "V meniacom sa svete", ktorú predstavili vo štvrtok novinárom.

"Rusko bude mať jednu z najvýznamnejších úloh v meniacom sa svete a som si istý, že jeho rola bude pozitívna. Rusko nemôže byť trestané ani izolované, takže je načase, aby Západ upustil od takéhoto úsilia," napísal niekdajší vodca Sovietskeho zväzu (ZSSR), ktorého vo štvrtok citovala ruská agentúra TASS.

Gorbačov taktiež poznamenal, že "obhajuje bezpodmienečné právo Ruska na nezávislú a aktívnu zahraničnú politiku". Zároveň sa stavia proti nepodloženej kritike a obvineniam z mocenských ambícií a agresívnych plánov. Takisto ľutuje pretrvávajúci zvyk Západu "obviňovať všetko z Ruska namiesto nestranného posudzovania vznikajúcich problémov".

"Niektorí v západných médiách sú posadnutí protiruskými stereotypmi. Kritika našich skutočných problémov sa začína robiť bez rozmyslu," povedal Gorbačov s tým, že "využije každú príležitosť, aby tento trend zvrátil".

Inzercia

Odporúčame

Dostál: Novela Trestného poriadku sťaží boj proti korupcii

Dostál: Novela Trestného poriadku sťaží boj proti korupcii

"My ideme vytvárať špeciálny režim pre anonymné trestné oznámenia, kde dôvodov pre ich odloženie nebude ich obsah, ale skutočnosť, že sú anonymné, alebo údaje o oznamovateľovi sú neúplné. Aký to bude mať praktický dopad? Je to zákon na ochranu korupcie," myslí si Dostál.

Denník Svet kresťanstva