Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. 09. 2018, 15:17

Treba trestať Maďarsko? Anketa europoslancov (NEZAMYKÁME)

Medzi slovenskými europoslancami správa neprešla.

Tento text je dostupúný verejne a zadarmo pre všekých našich čiatateľov. Dokážeme to však len vďaka našim darcom, ktorí nás pravidelne podporujú. Pridajte sa k ním, aby to tak mohlo byť aj naďalej.

Za správu hlasovalo 448 poslancov, proti bolo 197 a 48 europoslancov sa zdržalo hlasovania. Keby hlasovali iba slovenskí europoslanci, správa by neprešla. Za hlasovali poslanci Štefanec (KDH), Kukan (SDKÚ) a Zala (zvolený za Smer), proti Csáky (SMK), Nagy (Most-Híd), Záborská (KDH), Škripek (OĽaNO) a Mikolášik (KDH), zdržali sa Sulík (SaS), Žitňanská (Nova), Beňová (Smer), Maňka (Smer) a Smolková (Smer).

Správa je v plnom znení dostupná na tomto mieste, Maďarsku vyčíta stav ústavnosti a fungovanie volebného systému, nezávislosť súdnictva a iných inštitúcií, stav korupcie, ochranu súkromia a osobných údajov, stav slobody prejavu, akademických slobôd a slobody náboženstva, slobodu združovania, právo na rovnaké zaobchádzanie, práva menšín pred nenávistnými prejavmi, práva migrantov, žiadateľov o azyl a utečencov a podobne. 

Včera počas diskusie k bodu vystúpil maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý správe vyčítal nedostatok rešpektu k Maďarom, neskôr reagoval na diskusiu v parlamente, prepis si možno prečítať tu.

Odporúčame

Rusi podozriví z otravy Skripaľa prehovorili

Rusi podozriví z otravy Skripaľa prehovorili

Alexandr Petrov a Ruslan Boširov - Rusi, ktorí sú podľa Británie podozriví z otravy ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije v anglickom meste Salisbury - tvrdia, že do tohto mesta prišli ako turisti. Uviedli to vo štvrtok v rozhovore pre televíziu RT.