Treba trestať Maďarsko? Anketa europoslancov (NEZAMYKÁME)

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Medzi slovenskými europoslancami správa neprešla.

Tento text je dostupúný verejne a zadarmo pre všekých našich čiatateľov. Dokážeme to však len vďaka našim darcom, ktorí nás pravidelne podporujú. Pridajte sa k ním, aby to tak mohlo byť aj naďalej.

Za správu hlasovalo 448 poslancov, proti bolo 197 a 48 europoslancov sa zdržalo hlasovania. Keby hlasovali iba slovenskí europoslanci, správa by neprešla. Za hlasovali poslanci Štefanec (KDH), Kukan (SDKÚ) a Zala (zvolený za Smer), proti Csáky (SMK), Nagy (Most-Híd), Záborská (KDH), Škripek (OĽaNO) a Mikolášik (KDH), zdržali sa Sulík (SaS), Žitňanská (Nova), Beňová (Smer), Maňka (Smer) a Smolková (Smer).

Správa je v plnom znení dostupná na tomto mieste, Maďarsku vyčíta stav ústavnosti a fungovanie volebného systému, nezávislosť súdnictva a iných inštitúcií, stav korupcie, ochranu súkromia a osobných údajov, stav slobody prejavu, akademických slobôd a slobody náboženstva, slobodu združovania, právo na rovnaké zaobchádzanie, práva menšín pred nenávistnými prejavmi, práva migrantov, žiadateľov o azyl a utečencov a podobne. 

Včera počas diskusie k bodu vystúpil maďarský premiér Viktor Orbán, ktorý správe vyčítal nedostatok rešpektu k Maďarom, neskôr reagoval na diskusiu v parlamente, prepis si možno prečítať tu.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo