Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
01. apríl 2014

Konferencia Sociálne a zdravotné poistenie, demografický vývoj

Európa sa nachádza v období hlbokej spoločenskej, demografickej a kultúrno-náboženskej krízy. Náš kontinent ako celok, i každá európska krajina osobitne, potrebuje impulz pre svoj nový vývojový cyklus. Zdá sa, že ak tento nový impulz nenájdeme, o historicky krátke obdobie už Európa nebude ani kultú...

Konferencia Sociálne a zdravotné poistenie, demografický vývoj

Európa sa nachádza v období hlbokej spoločenskej, demografickej a kultúrno-náboženskej krízy. Náš kontinent ako celok, i každá európska krajina osobitne, potrebuje impulz pre svoj nový vývojový cyklus. Zdá sa, že ak tento nový impulz nenájdeme, o historicky krátke obdobie už Európa nebude ani kultúrna, ani demokratická, ani kresťanská.

Sme si vedomí, že aktívna politika vyžaduje kvalitnú prácu v odborných oblastiach, preto sa v dňoch 4. a 5. apríla uskutoční odborná konferencia s názvom "Sociálne a zdravotné poistenie, demografický vývoj". Konferencia sa uskutoční pod záštitou Jána Figeľa ako podpredsedu NR SR a predsedu správnej rady Nadácie Antona Tunegu.

V rámci konferencie vystúpia: Anna Záborská, poslankyňa Európskeho parlamentu a predsedníčka jeho Výboru pre práva žien a rodovú rovnosť, Andrej Hrádocký, detský lekár, medzinárodný odborník v oblasti demografie, pôrodnosti, mládeže, zdravotného a sociálneho poistenia, Terézia Lenczová, makroekonómka, dlhoročná, a teraz čestná predsedníčka Slovenskej spoločnosti pre rodinu, Miroslav Mikolášik, poslanec Európskeho parlamentu, člen Výboru pre regionálny rozvoj, Výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín, Podvýboru pre ľudské práva, spolupredseda pracovnej skupiny pre bioetiku, Miroslava Szitová, podpredsedníčka KDH pre mládež, školstvo, kultúru a rómsku problematiku, Ondrej Sukeľ, 1. viceprezident Slovenskej lekárnickej komory, Marian Faktor, bývalý predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne, Ľubomír Vlčák, špecialista v oblasti medicínskej a zdravotníckej informatiky a štatistiky, Jozef Mikloško, detský lekár, dlhodobo sa venujúci sociálnej práci s rodinnou problematikou, deťom z detských domovov, náhradným rodinami a rodinám v kríze a Jozef Bača, odborník na financie, bankovníctvo a kolektívne investovanie, ktorý je súčasne hlavným manažérom konferencie a "Sprevádzajúcim konferenciou“ vo všetkých jej častiach.

Slovenská republika má dostatok kvalitných odborníkov kresťanskodemokratickej inklinácie. Je našou povinnosťou poskytnúť týmto odborníkom primeraný priestor pre uplatnenie ich kvalít.

Jozef Bača, KDK CENTRUM

Foto: Manažér a sprevádzajúci konferencie – Jozef Bača (vľavo), predseda KDK CENTRUM, podpredseda stredopravého programového združenia KREDIT, a Alex Story (vpravo), kandidát britskej Konzervatívnej strany do Európskeho parlamentu, počas stretnutia v londýnskej Kráľovskej spoločnosti. (Foto: archív autora)

Inzercia

Odporúčame

Postoy.sk bude s výhradami väčšinou voliť Andreja Kisku

Postoy.sk bude s výhradami väčšinou voliť Andreja Kisku

Podobne ako pred dvoma týždňami aj pred 2. kolom prezidentských volieb sme v redakcii zorganizovali vnútornú anketu. Tento raz sa do nej zapojili aj naši kolegovia, ktorí pre Postoy.sk pracovali v minulosti. andrejkiska2.jpg Zozbierali sme odpovede dvanástich ľudí....