Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
07. september 2018

Chcem byť garanciou zmeny pre Bratislavu

Caroline Líšková (47) je členkou a kandidátkou KDH na bratislavskú primátorku. Študovala na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Pracovala na viacerých manažérskych pozíciách v korporácii i v banke, neskôr si založila konzultačnú firmu a učila manažment na vysokej škole.
Chcem byť garanciou zmeny pre Bratislavu

Tým, že ste žena – kandidátka, nevnímate to ako nevýhodu oproti mužom?
Vnímam to tak, akoby muži boli presvedčení o tom, že majú lepšie riadiace schopnosti. Je faktom, že doteraz Bratislavu riadili iba muži a vidíte, ako to vyzerá :), aj preto som presvedčená, že je správny čas, aby Bratislava mala primátorku.

Prečo je podľa vás málo žien v politike?
Je to otázkou času, že sa ten pomer zmení. Sme vzdelané, pracovité, odhodlané, empatické a odvážne. Chceme meniť veci a históriu, len potrebujeme dostať príležitosti.  

Ako prijala vašu kandidatúru vaša rodina?
Moja rodina je mi maximálnou oporou. Podporujú ma aj v rámci kampane a pomáhajú mi, preto mám motiváciu zabojovať v komunálnych voľbách na post primátorky Bratislavy. Môj manžel, dcéry aj rodičia sú na mňa hrdí.

Vaša dcéra sa bude čoskoro vydávať, ako stíhate kampaň aj prípravu svadby?
Svadba bola plánovaná oveľa skôr, ako som sa rozhodla kandidovať. Všetky dôležité veci sme mali naplánované a pripravené. Nevynechala som ani výber svadobných šiat s mojou Paťkou ani dohodnutie termínu svadby v Modrom kostolíku. Vždy v mojich životných prioritách boli deti a rodina. A to platí dodnes. 

Stihli ste toto leto aj dovolenkovať počas kampane?
Sústredím sa na kampaň. Uvedomujem si, že v porovnaní s protikandidátmi som najmenej známa a počas leta som to všetko chcela dobehnúť. Bola som v uliciach, na trhoviskách, na peších zónach a promenádach. Prešla som takmer všetky mestské časti, oslovovala ľudí a pýtala sa ich. čo treba v Bratislave zlepšiť. 

Nedávno ste na sociálnej sieti zverejnili video o tom ako ťažko sa kočíkuje mamičkám, pretože chodníky a obrubníky sú v zlom stave. Bolo to lepšie, keď ste kočíkovali svoje dcéry?
Poukazujem na slabé miesta, ktoré Bratislava má. Vysoké obrubníky, rozbité chodníky, nepriechodné miesta v meste pre kočíky a deti sú vizitkou nášho mesta. Viete, zažila som si to na vlastnej koži. Moje dcérky keď vyrástli z kočíkov, keď išli na prechádzku, zobrali si vlastné detské kočíky s bábikami a to bola ešte väčšia zábava, prechádzať sa s nimi po uliciach. Bezbariérovosť by mala byť samozrejmosťou hlavného mesta. Viem, čo Bratislava potrebuje. Chcem byť garanciou zmeny pre Bratislavu.

Aktuálnou témou v Bratislave sú okrem kolabujúcej dopravy aj zaplavené cesty. Ako by ste to ako primátorka riešili?
Zmena klimatických podmienok spôsobuje neadekvátne horúčavy a tiež intenzívne prívalové dažde. S tým asi musíme rátať aj do budúcnosti. Okrem rekonštrukcie kanalizačných rozvodov, ich opráv a údržby je potrebné zväčšovať priepustné plochy v meste, nie bezhlavo asfaltovať verejné priestranstvá (napr. nedávno zrevitalizované Trnavské mýto), cesty a chodníky. Jedným z riešení je rozširovanie zelených plôch v meste, budovanie záchytných nádrží na dažďovú vodu, ktoré by sa využívali na zavlažovanie zelene a súčasne by mali protizáplavový efekt. 

Ktoré miesta v Bratislave máte najradšej?
Medzi moje najobľúbenejšie miesta patrí nábrežie Dunaja a Bratislavský hrad. Keď chcem byť chvíľu sama, tak sa vyberiem so svojím psom Muffinom poprechádzať na Kamzík. 

 

Inzercia

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Byť ako svätá Matka Tereza?

Byť ako svätá Matka Tereza?

Určite ste už od niekoho počuli vetu: Čo som ja, Matka Tereza? Takúto vetu počujeme väčšinou od niekoho, kto je požiadaný o nejakú pomoc – pomoc, za ktorú nedostane žiadnu finančnú, či vecnú odmenu.

Denník Svet kresťanstva