Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Spoločnosť
26. marec 2014

Aliancia za rodinu ďakuje všetkým poslancom, ktorí podporili výnimočnosť manželstva v Ústave

Aliancia za rodinu sa teší z úspešného hlasovania veľkým počtom poslancov NR SR za zmenu Ústavy SR v zmysle väčšej ochrany manželstva ako zväzku jedného muža a jednej ženy. Zároveň pozýva poslancov formou pozmeňovacieho návrhu predložiť ďalšie opatrenia, ktoré zabránia devastácii hodnoty manželstv...

Aliancia za rodinu sa teší z úspešného hlasovania veľkým počtom poslancov NR SR za zmenu Ústavy SR v zmysle väčšej ochrany manželstva ako zväzku jedného muža a jednej ženy. Zároveň pozýva poslancov formou pozmeňovacieho návrhu predložiť ďalšie opatrenia, ktoré zabránia devastácii hodnoty manželstva a rodiny tak, ako sa to deje v západných krajinách, kde natláčanie jednej ideológie vyvoláva masívne protesty.

“Pozorne sledujeme dianie v NR SR a chceme verejne zo srdca poďakovať všetkým poslancom, ktorí zodpovedne pristúpili k tak závažným hodnotovým otázkam akými sú rodina a manželstvo a podporili zmenu Ústavy SR,” povedala Anna Verešová, hovorkyňa Aliancie za rodinu.

“Veríme, že v najbližšom čase bude zmena Ústavy SR definitívne schválená tak, aby chránila manželstvo ako zväzok jedného muža a jednej ženy. Hoci je to niečo tak prirodzené, vidíme zo zahraničia, že je nutné prijať takúto ochranu rodiny”, povedal Anton Chromík, druhý z hovorcov Aliancie.

“Zároveň sme presvedčení, že tak ako sme s politickými stranami na bilaterálnych rokovaniach hovorili, je potrebné prijať aj ďalšie opatrenia na ochranu rodiny. Príklady zo zahraničia nám jasne ukazujú, že je pre rodinu potrebné zabezpečiť ešte aspoň dve veci, a to sledovanie najlepšieho záujmu dieťaťa pri adopcii, ktorým je vyrastať v rodine s mamou a otcoma zabezpečiť výlučnosť a jedinečnosť manželstva medzi rôznymi formami spolužitia tým, že nevzniknú žiadne jeho paralely v jeho podstate, právach či povinnostiach. Preto pozývame poslancov NR SR predložiť pozmeňovacie návrhy v tomto zmysle,” dodal Peter Kremský, tretí hovorca Aliancie.

Prípadná kvalitná novela Ústavy SR prinesie na Slovensko potrebnú istotu a signál, že Slovensku záleží na rodine, manželstve a deťoch.

Aliancia za rodinu je občianska iniciatíva organizácií a jednotlivcov. Vznikla v decembri 2013 ako odpoveď po potrebe nájsť jasného celoslovenského reprezentanta hodnôt rodiny a manželstva. Aliancia za krátky čas svojej existencie združuje už 80 organizácií venujúcich sa sociálnej práci v teréne, pomoci rodinám, deťom z detských domovov, slobodným matkám, hendikepovaným, vzdelávacím aktivitám a tiež ochrane a presadzovaniu ľudských práv. Jej členské organizácie zastupujú  občanov Slovenska od stredoškolákov, cez vysokoškolskú mládež, ženy, aktívnych dôchodcov až po podnikateľov a akademické prostredie. Hovorcami aliancie sú Anna Verešová, Anton Chromík a Peter Kremský.

Inzercia

Odporúčame

Postoy.sk bude s výhradami väčšinou voliť Andreja Kisku

Postoy.sk bude s výhradami väčšinou voliť Andreja Kisku

Podobne ako pred dvoma týždňami aj pred 2. kolom prezidentských volieb sme v redakcii zorganizovali vnútornú anketu. Tento raz sa do nej zapojili aj naši kolegovia, ktorí pre Postoy.sk pracovali v minulosti. andrejkiska2.jpg Zozbierali sme odpovede dvanástich ľudí....

25. marec v znamení bielej stužky

25. marec v znamení bielej stužky

Za posledné obdobie sa na Slovensku vzmáha hlas tých, ktorí sú aj v našej „kresťanskej“ krajine často pokladaní za spiatočníckych a nemoderných. Organizátori a zástancovia aktivít smerujúcich k udržaniu tradičných hodnôt, či skôr k ich návratu, však nepoľavujú. 25. marca je „Slovensko opäť za živo...