Aliancia za rodinu sa stretla s prezidentskými kandidátmi A. Kiskom a R. Ficom

Aliancia za rodinu v piatok 21. marca listom oslovila oboch prezidentských kandidátov s výzvou o stretnutie ohľadne pripravovaného referenda o ochrane rodiny a manželstva. O stretnutia prejavili záujem obaja kandidáti Andrej Kiska aj Robert Fico, ku ktorým došlo dňa 25. marca.

Robert Fico Alianciu ubezpečil, že Smer-SD spoločne s KDH presadzujú v NRSR novelu Ústavy SR, ktorá má definovať manželstvo ako jedinečný zväzok muža a ženy. 

Robert Fico konkrétne Aliancii za rodinu potvrdil: „V prípade zvolenia za prezidenta by som Vami iniciované referendum, ak bude spĺňať všetky zákonné náležitosti a otázky položené v ňom budú v súlade s Ústavou SR,“ vyhlásil. Rokovania o obsahu otázok budú ďalej pokračovať. Zároveň uviedol, že v záujme šetrenia finančných prostriedkov by podporil myšlienku spojiť toto referendum s niektorým druhom volieb.

Na druhom stretnutí s Andrejom Kiskom sa tenjasne vyjadril, že víta občianske iniciatívy a je pre neho dôležité, aby sa ľudia aktívne zapájali do spoločenského diania. „Myslím si, že referendá by mali byť spájané s jednotlivými voľbami ako najlepší nástroj na vyjadrovanie vôle občanov,“ povedal Andrej Kiska. Z tohto dôvodu bude preferovať, aby aj referendum o ochrane rodiny a manželstva, ktoré iniciuje Aliancia za rodinu, bolo spojené s niektorými voľbami.

Prezidentský kandidát Andrej Kiska prejavil záujem v prípade svojho zvolenia o ďalšie stretnutie, kde by bol prediskutovaný aj obsah jednotlivých otázok.

Hovorcovia Aliancie za rodinu Anna Verešová a Anton Chromík privítali tieto postoje prezidentských kandidátov Roberta Fica a Andreja Kisku, aj ochotu oboch spojiť termín referenda s niektorými voľbami.

O Aliancii za rodinu: Aliancia za rodinu je občianska iniciatíva organizácií, ktorá vznikla v decembri 2013 na podporu hodnôt manželstva a rodiny. Neviaže sa na žiadnu ideológiu, vierovyznanie či politickú stranu a je otvorená pre všetky organizácie, ktoré sa stotožňujú s jej cieľmi. Alianciu momentálne tvorí 80 organizácií venujúcich sa sociálnej práci v teréne, pomoci rodinám, deťom z detských domovov, slobodným matkám, hendikepovaným, vzdelávacím aktivitám a tiež ochrane a presadzovaniu ľudských práv. Organizácie zoskupené v Aliancii za rodinu zastupujú vyše 200 000 občanov Slovenska od stredoškolákov, cez vysokoškolskú mládež, aktívnych dôchodcov až po podnikateľov a akademické prostredie. Hovorcami aliancie sú Anna Verešová, Anton Chromík a Peter Kremský.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo