Koho by za prezidenta volil Postoy.sk?

V interných voľbách redakcie Postoy.sk uspeli Procházka a Čarnogurský.

Keby o budúcej hlave štátu rozhodovala naša redakcia, Ivana Gašparoviča by v Prezidentskom paláci vystriedal Rado Procházka. Spomedzi všetkých prezidentských kandidátov získal medzi našimi redaktormi najväčšiu podporu. Šéfredaktor hlasoval za Jána Čarnogurského.

Zdieľať

Na Procházkovi si vážime, že je obrazom mladého pracovitého človeka s výborným vzdelaním, ktorý má jasnú predstavu, čo chce v Prezidentskom paláci robiť. Procházka síce nemá dlhoročné skúsenosti ako niektorí jeho protikandidáti, no za ten čas, čo je v politike, podľa nás ukázal, že mu ide o vec, dokáže zužitkovať svoje vedomosti a ide za svojou víziou. Veríme, že aj v prezidentskom úrade by mal ťah na bránku a dokázal by Slovensko reprezentovať aj v zložitých situáciách. Podstatné sú aj jeho hodnoty a to, že má zmysel pre štátnickosť.

Druhým kandidátom, ktorý získal našu podporu, je Ján Čarnogurský. Počas svojho života sa osvedčil v mnohých kľúčových okamihoch a podľa časti našej redakcie má zo všetkých kandidátov najväčší štátnický rozmer. Ďalším dôvodom, prečo ho voliť, je, že keďže prezident je hodnotová funkcia, bude dôležité, ako sa pri narastajúcom kultúrno-etickom tlaku hlava štátu zachová. Pri Jánovi Čarnogurskom máme istotu, že v správnych veciach neustúpi, pretože tomu rozumie.

Zaujímavé je, že jeden z nás sa ešte nerozhodol, koho v sobotných voľbách podporí. V jeho užšom výbere sa však rovnako ako pri zvyšku redakcie ocitli Čarnogurský a Procházka. Prvý menovaný pre rozhľadenosť a skúsenosť, ten mladší pre odhodlanie a znalosti. 

Redakcia

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo